عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !

عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !

سالیان سال است که در مجلات مختلف داستان‌های مختلفی درباره قوانین خودرویی عجیب‌وغریب در کشورهای مختلف منتشر می‌شود اما چه تعداد از آن‌ها واقعی هستند؟ به‌تازگی فاکس نیوز لیستی ۱۰ تایی از این قوانین عجیب در کشورهای مختلف را منتشر کرده است که بدین ترتیب بخش اعظم قوانین یاد شده واقعی هستند.

عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !شبه‌جزیره اسکاندیناوی

در رتبه دهم عجیب ترین قوانین ترافیکی شبه‌جزیره اسکاندیناوی قرار گرفته که در آن شما باید با چراغ‌های روشن در تمام ۲۴ ساعت و حتی در روز روشن حرکت کنید. گفته شده این امر باعث بهبود میزان دید در زمستان می‌شود اما خب برای تمامی فصل‌ها در نظر گرفته شده است.

عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !لوکزامبورگ

لوکزامبورگ در رده نهم قرار گرفته و قانون عجیب آن مطمئن شدن از این مسئله است که تمامی خودروها حتی اگر فاقد شیشه جلو هستند باید دارای برف‌پاک‌کن باشند!
قانون عجیب شماره ۸ به سان‌فرانسیسکو تعلق دارد که در آن استفاده از لباس زیر کارکرده برای خشک کردن خودروها در کارواش‌ها ممنوع است.

تمام کردن بنزین در اتوبان‌های مشهور آلمان غیرقانونی است و اگر شما در دنور کلرادو زندگی کرده و مالک یک خودروی مشکی‌رنگ باشید، اجازه ندارید آن را در روزهای یکشنبه برانید! البته این قانون از گذشته باقی مانده و چندان به آن توجهی نمی‌شود اما خب هنوز هم وجود دارد.

عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !مانیل، پایتخت فیلیپین

به منظور محدود کردن ترافیک سنگین در مانیل، پایتخت فیلیپین، قانونی وضع شده که تردد خودروهایی با شماره پلاک معین در روزهای معین و در بخش‌های معینی از شهر را ممنوع کرده است. برای مثال اگر پلاک خودرو با اعداد ۱ یا ۲ پایان پذیرد، شما اجازه ندارید در روزهای دوشنبه با خودروی خود در شهر تردد کنید. چیزی شبیه زوج و فرد در تهران خودمان.

روسیه

روسیه با قوانین عجیب خود در رده سوم قرار گرفته است. این کشور راننده‌های خودروهای کثیف را تنبیه می‌کند. همچنین این افسران پلیس هستند که تصمیم می‌گیرند بگویند کدام خودرو به اندازه کافی تمیز است و اگر بگویند خودروی شما تمیز نیست شما جریمه می‌شوید.

عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !دانمارک

راننده‌های دانمارکی باید پیش از روشن کردن خودرو زیر آن را برای مطمئن بودن از اینکه کسی آنجا نیست بررسی کنند. در تایلند نیز رانندگی با پای برهنه ممنوع است.

ایالت آلاباما

اما عجیب ترین قانون به ایالت آلاباما تعلق دارد که در آن رانندگی با چشم بسته در راه‌های عمومی ممنوع است! خب این از بدیهیات است اما تبدیل این موضوع به یک قانون کمی عجیب به نظر می‌رسد.

منبع:پدال

عجیب ترین قوانین ترافیکی در سراسر جهان !

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=15136

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *