به این توصیه های امنیتی حتما” توجه کنید

به این توصیه های امنیتی حتما" توجه کنید

با عمل کردن به این توصیه های امنیتی زندگی بهتری را برای خود رقم بزنید؛ در هنگام استفاده از موبایل سعی کنید از هندز فری استفاده کرده و یا در غیر این حالت، به اطرافتان نگاه کنید و هوشیاری از خود به خرج دهید تا در بروز خطر بتوانید عکس العمل مناسب نشان دهید.

خواندن این مطالب به شدت توصیه می گردد. آگاهی حق شماست:

۱- در هنگام عبور پیاده از خیابان، کیف خود را با دست راست و کمترین فاصله به منتهی الیه راست خود حمل کنید.
۲- از معرض نمایش گذاشتن طلا و زیور آلات خود در محیط های عمومی جداً پرهیز کنید.
۳- در هنگام استفاده از موبایل سعی کنید از هندز فری استفاده کرده و یا در غیر این حالت، به اطرافتان نگاه کنید و هوشیاری از خود به خرج دهید تا در بروز خطر بتوانید عکس العمل مناسب نشان دهید.
۴- در هنگام سوار شدن به تاکسی سعی کنید در صندلی جلو بنشینید و هرگز از مسافرکش های شخصی و یا با تابلوی جعلی آژانس روی سقف آنها، استفاده نکنید. (ادامه مطلب را ببینید)

۵- قبل از سوار شدن به تاکسی، ظواهر راننده و خود رو را با نگاه خود بررسی کنید، به هیچ عنوان شروع به بحث و گفتگو با راننده و یا مسافران در هیچ موضوعی نکنید. اگر مونث هستید، در وسط جاده از سوار شدن به خودروهایی که دو یا سه نفر مسافر مرد دارد پرهیز کنید.
۶- در محیط های عمومی از کسانی که می خواهند به زور به شما چیزی بفروشند و یا توصیه ای به شما بکنند فاصله بگیرید. به هیچ عنوان با هم نوع خود در اولین برخورد صمیمانه برخورد نکنید. اگه چیزی را به قیمت ارزان به شما بفروشند قبول نکنید.
۷- فال گیری ، عمل خلاف شرع و حرام است و هم از لحاظ عقلانی درست نیست. کسانی که علی الظاهر چیزهایی به شما می گویند که شاید بدون اطلاع شما از شما تحقیق کرده باشند و یا حرف های پریشان و مختلفی بزنند تا ببینند اگر برای شما درست افتاد، ادامه دهند و به نحوی شما را سرکیسه کنند.
۸- از بازکردن درب منزل خود بروی غریبه ها تحت هر عنوانی بپرهیزید و آنرا بر عهده مسئول ساختمان بگذارید. فریب حقه های آپارتمانی زیر را نخورید:
– من مهمان همسایه بالایی هستم زنگشان خراب است ممکن است در را باز کنید.
– من همسایه جدید شما هستم هنوز کلید ندارم، (جا گذاشته ام و …) ممکن است …..
– کتاب نمی خواهید؟ کتاب رایگان….
– از مخابرات هستم یک وسیله الکترونیکی باید کار بگذاریم صد هزار تومن لطفا بیاورید امضاء کنید و …
– توری نصب می کنیم زیر قیمت بیاییم اندازه بزنیم؟
– سرویس کولر انجام می دهیم ، شوفاژ کاریم و … همسایه تان نیستند قرار بود کولرشان، موتورخانه و …سرویس کنیم …
–  من شبگرد ، کارگر شهرداری و … هستم. لطفا عیدانه ما را بیاورید.
۹٫ خدمات آب، برق، گاز و تلفن رایگان می باشد و هیچ ماموری حق دریافت سرویس حضوری خدمات از شما ندارد چه نقد چه بصورت کارتخوان.
۱۰ – عیدی به کارگر و شب گرد، وظیفه شما نیست. شما مالیات سالانه پرداخت می کنید و آنها وظیفه دارند در نظافت محل شما کوشا باشند. شبگرد یک عضو توافقی هست. و از لحاظ قانونی می توانید پولی پرداخت نکنید.
۱۱- فریب خدمات تلفنی و یا پیامکی را نخورید، در قسمت زیر کاملا توضیح می دهم:

 خدمات تلفنی:

شما برنده جایزه تلوزیون، موبایل، سرویس قابلمه ، سیم کارت رایگان، خودرو سواری و … شده اید، اطلاعات و شماره حسابتان را به ما بدهید.
(در ادامه ی این ترفند شرایط و موانعی می گذارند تا حسابتان را خالی کنند)

نمونه ای از این ترفند:

یک نمونه ازین ترفند های کلاهبرداری حرفه ای از طریق تلفن به این صورت است که حدود ده نفر کمتر یا بیشتر در این قضیه مشارکت می کنند، همگی سارق هستند و با یک خط تلفن یا موبایل که به نام خودشان هم نیست به شما زنگ میزنند. شخصی که زنگ میزند، متن مورد نظرش را صدها بار با همکاران سارق خود تمرین کرده است و تیم پشت سر او با ترفندهای صوتی حرفه ای سعی می کنند صداسازی انجام دهند تا شما مطمئن شوید که به یک شرکت و اداره واقعی متصل شده اید، در پشت صدای مخاطب، صدای انواع دستگاه های اداری و صحبت های همکاران را خواهید شنید، یکدیگر را صدا میزنند و یا مشغول راهنمایی هستند و … صدای مرد و زن هایی را میشونید که علی الظاهر ارباب رجوع هستند، تمامی اینها صحنه سازی و دکوراسیون سرقت آنهاست !!! تا ذهن شما مطمئن شود و با آرامش و سرعت بیشتری با آنها همکاری کنید!


پس نتیجه:

     هیچ مسابقه پیامکی و یا خدمات پیامکی حتی کتابخوانی،مطالب علمی، مذهبی و …. را درون گوشی خود راه ندهید مخصوصا اپلیکیشن های فارسی. اگر شخصی به شما اعلام کرد که جایزه ای برنده شده اید، خونسردی خود را حفظ کرده و بدون عجله و وسوسه انگیزی به دقت گوش کنید. از طریق منابع اصلی مانند نیروی انتظامی و صدا و سیما و سایر ارگانهای مربوط بوسیله یک خط و گوشی مجزّا استعلام بگیرید. چرا که حتی ممکن است شما در ظاهر شماره ۱۱۰ را وارد کنید ولی بطور کامل، گوشی شما هک و در اختیار هکرها باشد و آنها بجای پلیس با شما صحبت کنند. این بدترین وضعیت موجودی است که ممکن است برایتان پیش بیاورند. حتی می توانند بجای شما به کسانیکه به شما زنگ میزنند جواب بدهند یا مکالمات شما را شنود کنند. پس این اخطار را جدی بگیرید.
هدف من از این آگاهی رسانی ف این بود که بتوانم حداقل یکنفر را از این شیادی های پنهان، مطلع سازم. بدیهی است که ارسال این متن به دوست عزیز و آشنای خودتان و اشتراک سازی این آگاهی رسانی، عده ی زیادی را از این خطرهای پنهان آگاه ساخته و نجات دهد. منتظر انتقاد و پیشنهاد شما هستم.

منبع: fadayeto.mihanblog.com نویسنده : سهیل بی نشون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *