هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا


ما در اینجا هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا را به شما معرفی می کنیم که در ساخت این زیورآلات از الماس و سنگ های قیمت و نادر استفاده شده است 


رسیار – ما در اینجا هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا را به شما معرفی می کنیم لازم به ذکر است در ساخت این زیورآلات از الماس و برخی از سنگ های قیمتی نادراستفاده شده است که برخی از این جواهرات گرانبها توسط برندهای مشهور و برخی تنها در حراجی های مشهور فروخته می شوند.

۱- انگشتر گراف صورتی

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا۵

این حلقه منحصر به فرد که با یکی از با ارزش ترین و نادرترین الماس های صورتی جهان تزیین شده است وزنی معادل  ۲۴٫۷۸ قیراط دارد. این در حالی است که قیمت هر قیراط از این الماس۱.۸۵ میلیون دلار و این انگشتر الماس  حدود۴۶ میلیون دلار قیمت گذاری شده است. به گفته هری وینستون -جواهر شناس معروف آمریکایی- گراف صورتی یکی از بزرگترین الماس هایی است که تا به حال کشف شده است. این الماس قبل از اینکه برای فروش گذاشته شود جز ۱۰ الماس گران قیمت جهان محسوب می شده است.

۲- گردنبند «قلب اقیانوس»

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

این گردنبند از گردنبند رز در فیلم تایتانیک الهام گرفته شده است. قطعه الماس بکار رفته در این گردنبند به شکل قلب است که توسط جواهرساز معروف «هری وینستون» ساخته شده است. این گردنبند به عنوان دومین هدیه و گردنبند جواهرنشان گران قیمت در فهرست ما معرفی شده است که فقط یکبار «گلوریا استوارت» در مراسم جایزه ی اسکاردر سال ۱۹۹۸ آن به گردن آویخت. ارزش گردنبند «قلب اقیانوس»حدود ۲۰ میلیون دلار است  اما برخی از نمونه های کپی شده از روی آن حدود ۳.۵ میلیون دلار نیز فروخته شده اند.

۳- حلقه الماس بولگاری

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

این حلقه یکی دیگر از حلقه های چشم نواز بولگاری است که البته قیمت آن با بقیه کارهای این برند زمین تا آسمان فرق دارد. این حلقه الماس نشان چیزی حدود ۱۵.۷ میلیون دلار ارزش گذاری شده و در جایگاه سوم لیست گرانترین هدایای جواهر نشان قرار گرفته است. این انگشتر جواهر نشان که سال ۱۹۷۲ توسط یک جواهرشناس معروف ساخته شد  با یک الماس آبی ۵/۳ قیراطی تزیین شده و در اطراف آن الماس های کوچکی بکار برده شده است. این الماس یکی از نایاب ترین الماس های کره زمین به شمار می رود.

۴- حلقه گراف صورتی شماره ۲

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

این حلقه مانند حلقه شماره یک این فهرست، با یکی از نادرترین و با ارزش ترین الماسهای دنیا ساخته شده که فقط در یکی از معادن آفریقای جنوبی کشف شده است. این گراف صورتی ۵ قیراط وزن و حدود ۱۱.۸ میلیون دلار قیمت دارد. رنگ صورتی الماس وسطی، از این حلقه یک جواهر بی نظیر ساخته و شکل چند ضلعی این الماس، آن را به  یکی از نادرترین الماسهای جهان  تبدیل کرده است.

۵- حلقه ۱۰ میلیون دلاری

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

این حلقه که پنجمین جواهر گران قیمت دنیا معرفی می شود با الماس آبی رنگ خود یکی دیگر از جواهرات گرانبهای جهان به شمار می رود. این گوهر زیبا بسیار پرطرفدار و پر هزینه است ودلیل اصلی آن به کاربردن الماس آبی رنگ است. وزن این الماس نایاب ۶.۰۱  قیراط است که در مرکز حلقه قرار گرفته و توسط دو ردیف از الماسهای کوچکتر احاطه شده است. قیمت این حلقه گرانبها ۱۰ میلیون دلار است.

۶- الماس کولینان

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

الماسی که در ساخت این انگشتر استفاده شده بزرگترین الماس خالص (خام) جهان بوده که تا کنون کشف شده است. نخستین بار «توماس اوان پاول» الماس کولینان را پیدا کرد و پس از استخراج در تاریخ ۲۶ ژانویه سال ۱۹۰۵ آن را به فردریک ولز ، مدیر خارجی شرکت حفاری معدن الماس پرمیر در منطقه کولینان تحویل داد. این الماس که به نام صاحب معدن سر توماس کولینان  نامیده شده ۹.۶۹ میلیون دلار قیمت دارد.

۷- گوشواره الماس گلکندا

هفت نمونه از گران ترین جواهرات دنیا

این گوشواره زیبا با دو قطعه الماس ” Golconda ” ساخته شده و نام آن برگرفته از نام معدنی در هندوستان است که این الماسها در آنجا کشف شده است. گوشواره جواهرنشان گلکندا که شبیه اشک است حدود ۴۶.۲۲ قیراط وزن دارد و چیزی حدود ۹.۳ میلیون دلار قیمت گذاری شده است.

منبع:پارسینه

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=3746

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *