ویژگی های همسفر بد

ویژگی های همسفر بد

همسفر بد از بدترین اتفاقات ممکن در طول سفر است. مسافرت همیشه هیجان انگیز و دوست داشتنی است. اما لذت سفر به وجود همسفر خوب بستگی دارد. هیچ چیز به اندازه سفرهای گروهی لذت بخش نیست.

اما انتخاب افرادی که قرار است با شما همسفر شوند نکته بسیار مهمی است.

برای اینکه مسافرتتان به کامتان تلخ نشود بهتر است از ابتدا به سراغ همسفر بد نروید. اما شناخت همسفر خوب از بد نیز آسان نیست. با ما همراه باشید تا همسفران بد را بهتر بشناسید.

بد قولی همسفر بد

همیشه دیر میکند، و همیشه پر توقع و بدون عذر خواهی حق را به خودش میدهد. فرقی ندارد در محیط کار یا زندگی ! افرادی که دیر می کنند همیشه همین خواهند بود. اگر اجباری به سفر با این افراد دارید همیشه زمان را زود تر از زمان لازم به او بگویید.

خودخواهی همسفر بد

فقط به خواسته های خود توجه میکند. چی بخوریم؟ کجا برویم؟ چه تفریحی داشته باشیم؟ کی و کجا استراحت کنیم و حتی همسفران دیگر ما چه کسانی باشند؟

این افراد سفر شما را خسته کننده میکنند و شما را از هر چیزی که دوست دارید دور میکنند.

پر حرفی همسفر بد

همسفر خوش سخن و بذله گو از شیرینی های سفر است. اما همسفری که بداند کجا حرف بزند و کجا سکوت اختیار کند.

همه ما در سفر مدتی را برای ریلکس کردن و استراحت در نظر میگیریم. کتاب می خوانیم یا به شنیدن موسیقی می پردازیم. اما وجود کسی که مدام در حال حرف زدن است سفر را به چیزی غیر قابل تحمل تبدیل می کند.

بی حوصلگی همسفر بد

همه ما کسانی را در اطراف خود میشناسیم که همیشه بی حال و حوصله اند. و به همه ی پیشنهادات جواب منفی می دهند. کسانی که تا دیر وقت می خوابند و در سفر هم از تلویزیون و تلفن همراه خود جدا نمی شوند.

این افراد نه به پیشنهاد گردش در طبیعت شما جواب می دهند نه به تجربه هیجان انگیز یک روز در شهر بازی! همسفر شدن با این گونه افراد را به هیچ وجه توصیه نمیکنیم. شاید بهتر باشد این افراد در منزل با رخت خواب خود همسفر باشند.

بیش فعال های شلوغ

این افراد نقطه مقابل گروه بالایی هستند. هیجان طلبی و ریسک پذیری بالای این افراد ممکن است برایتان دردسر ساز شود. ناگهان ناپدید می شوند و ساعت ها شما را نگران خود می کنند. و از همه بدتر لحظات استراحت و آرامش شما را خراب می کنند.

بدبینی همسفر بد

این افراد برای همه ی شرایط حتی با احتمال اتفاق کمتر از صدم درصد هم تدابیری در ذهن دارند. از لباس غواصی برای سفر به کویر گرفته تا لباس تابستانی برای سفر به روسیه! این افراد تا تمام کمد لباسشان را در یکی دو چمدان جا نکنند پا در جاده نمی گذارند.

بار و بندیل اضافی به غیر از دست و پا گیری و امکان اضافه شدن هزینه های سفر دردسرهای دیگری هم دارد. فکر کنید برای پیدا کردن یک درباز کن کوچک سه چمدان باز شود و دوباره بسته شود.

گر چه این افراد ممکن است برای هر مساله ای راه حلی همراه داشته باشند. اما همسفر شدن با این افراد به هیچ وجه توصیه نمی شود.

اینستاگرامرها

عکاسی در سفر حال و هوای دیگری دارد.
و همراه داشتن یک دوربین عکاسی در حین سفر از ملزومات سفر محسوب می شود. با این حال استفاده بیش از حد از دوربین عکاسی یا تلفن همراه برای ثبت لحظات غیر قابل تحمل است.

همسفر شدن با کسانی که مدام مشغول به عکاسی هستند. و از هر شرایط و مکانی عکس می گیرند سفر شما شبیه به یک سفر برای تهیه مستند تبدیل می کنند. که تنها بعد از بازگشت میتوانید با تماشای عکس ها لذت ببرید و در عین حال تاسف بخورید.

وجود همسفر بد اینستاگرامری دوربین به دست می تواند لحظات خوش سفرتان را خراب کند.

از خود راضی ها

وجود یک آدم افاده ای در کنارتان همیشه زجر آور است. این آدمها از همه چیز ایراد میگیرند. از لیست هتل های پیشنهادی گرفته تا رستورانی که میخواهید بروید.

این افراد تخصصشان در سرکوب کردن شماست. یا باید تسلیمشان شوید یا راهتان را از انها جدا کنید.

مقید های خشک

وجود افراد خشک و بیش از اندازه مقرراتی همیشه جو را سنگین میکند . مخصوصا هنگامی که در سفر هستید و اتفاقات هیجان انگیز پیش بینی نشده زیادی پیش رو دارید.

چون برنامه ریزی دقیق قبل از سفر تقریبا غیر ممکن است. و وجود این اطراف امکان تجربه چیزهای جدید و هیجان انگیز را از شما می گیرد.

غر زدن های همسفر بد

تحمل نق نقو ها همیشه سخت است و در سفر سخت تر. توصیه ما به شما این است که همهی افراد غرغرو اطرافتان را تا جای ممکن از زندگی خود دور کنید. یا دیواری بین خودتان بکشید تا کمترین ارتباط را با آنها داشته باشید.

سفر پر از اتفاقات پیش بینی نشده است. از گرفتاری به بیماری تا تاخیر پرواز یا سرویس بد هتل! اما وجود یک غرغرو تحمل همه ی اینها را سخت تر می کند.

حتی اگر همه چیز بر وفق مرادشان باشد باز هم بهانه ای برای گله و شکایت پیدا می کنند. پس دور این همسفر بد را هم خط بکشید تا سفر راحت تری داشته باشید.

منبع: mag.rahoja.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *