تاثیر نوشیدن آب و جویدن آدامس بر رفع بوی بد دهان

تاثیر نوشیدن آب و جویدن آدامس بر رفع بوی بد دهان

رفع بوی بد دهان -دکتر امیر مسعود هوشنگی، جراح دندانپزشک؛ در باره تاثیر نوشیدن آب و جویدن ادامس بر رفع بوی بد دهان می گوید: جویدن آدامس باعث افزایش جریان بزاق در دهان و در‌نتیجه از‌بین بردن باکتری‌ها می‌شود اما از بدون شکر بودن آدامس باید اطمینان حاصل کنید . همچنین در مورد نوشیدن آب می گوید کم شدن آب بدن نیز باعث بوی بدن دهان می‌شود بنابراین نوشیدن آب را افزایش دهید.

دکتر امیر مسعود هوشنگی، جراح دندانپزشک؛ در باره تاثیر نوشیدن آب و جویدن ادامس بر رفع بوی بد دهان می گوید: جویدن آدامس باعث افزایش جریان بزاق در دهان و در‌نتیجه از‌بین بردن باکتری‌ها می‌شود اما از بدون شکر بودن آدامس باید اطمینان حاصل کنید . همچنین در مورد نوشیدن آب می گوید کم شدن آب بدن نیز باعث بوی بدن دهان می‌شود بنابراین نوشیدن آب را افزایش دهید.

آیا جویدن آدامس کمکی به بر‌طرف کردن بوی دهان می‌کند؟

جویدن آدامس باعث افزایش جریان بزاق در دهان و در‌نتیجه از‌بین بردن باکتری‌ها می‌شود اما از بدون شکر بودن آدامس باید اطمینان حاصل کنید.آدامس با شکر می‌تواند مضر باشد زیرا شکر برانگیزاننده باکتری است که این مشکل را بدتر خواهد کرد. غیر از آدامس‌های بدون قند سعی کنید استفاده از غذاهای شیرین و نوشیدنی‌ها  را به‌شدت کاهش یا به‌طور کامل از مصرف آنها جلوگیری کنید و مقداری که به چای و قهوه خود اضافه می‌کنید به حداقل برسانید.

نوشیدن آب برای رفع بوی بد دهان تاثیرگذار است؟

کم شدن آب بدن نیز باعث بوی بدن دهان می‌شود بنابراین نوشیدن آب را افزایش دهید. جرعه جرعه نوشیدن آب را نه صرفا فقط بعد از خوردن غذا بلکه در طول روز ادامه دهید که این عمل دهان شما را تمیز و دور از بو حفظ خواهد کرد.

نکته!

با پزشک خود صحبت کنید یا آب بیشتری  بنوشید و آدامس بدون شکر بجوید. استفاده از مایع شست‌وشوی دهان نیز به خلاصی شما از بوی بد دهان کمک می‌کند. زیرا دهان را خشک کرده و مشکل را دوچندان خواهد کرد. اگر هیچ کدام از موارد بالا برای شما موثر واقع نشد، بهتر است یک چک کامل شوید. در بعضی مواقع یک مشکل جدی مانند عفونت سینوس، دیابت، ریفلاکس یا کبد وجود دارد.

منبع: الو دکتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *