خوردنی هایی برای بلندتر شد قدتان

خوردنی هایی برای بلندتر شد قدتان

خوردنی هایی برای بلندتر شد قدتان ,می‌خواهید قدتان بلند شود!؟ نگران نباشید، چون مثل تبلیغات ماهواره ای قصد نداریم سرتان کلاه بگذاریم. احتمالا دیگر از من و شما گذشته است که به بلندتر شدن فکر کنیم اما می توانیم برای بچه هایمان کاری انجام دهیم.

می‌خواهید قدتان بلند شود!؟ نگران نباشید، چون مثل تبلیغات ماهواره ای قصد نداریم سرتان کلاه بگذاریم. احتمالا دیگر از من و شما گذشته است که به بلندتر شدن فکر کنیم اما می توانیم برای بچه هایمان کاری انجام دهیم.

رژیم های غذایی همانطور که بر وزن تاثیر دارند، بر قد نیز تاثیر گذار هستند. بلندی قد خواسته ای است که همه به دنبال آن هستند. واضح است که ژن ها مسئول تعیین طول قد انسان هستند، اما نباید این واقعیت را نادیده گرفت که برخی ازغذاها به افزایش رشد و طول انسان کمک می کنند.

خیلی از مطالعات نشان می دهند که رشد قد انسان در یک سن مشخص متوقف می شود، به همین دلیل همواره بر استفاده کودکان و نوجوانان از بعضی غذاها با هدف بلند شدن قد آن ها تاکید می شود. غذاهای بسیاری هستند که بر قد انسان تاثیر می گذارند.

۱۰ نوع ماده غذایی وجود دارد که تاثیر زیادی دراین زمینه دارد که درزیر به آن ها اشاره می شود :

۱- شلغم

در این ماده غذایی هورمون رشد وجود دارد و مصرف آن می تواند به بلند قد شدن افراد کمک کند. این ماده همچنین دارای مواد معدنی و فیبر است و باعث تحریک هورمون های رشد در بدن می شود.

۲- تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین است که نقش مهمی در افزایش قد ایفا می کند. بنابراین، کودک هر روز باید این ماده غذایی را مصرف کند تا بدن سالم و قد متناسب داشته باشد.

۳- اسفناج

غذایی طلایی برای کودکان و نوجوانان به شمار می رود. این ماده غذایی میزان ایمنی بدن را بالا می برد و باعث افزایش قد نیز می شود. اسفناج سرشار از آهن و کلسیم است.

۴- میوه

بسیاری از میوه ها مانند انبه و هلو سرشار از ویتامین A هستند و افزایش مصرف این میوه ها رشد قد کودک یا نوجوان را تضمین می کند. این میوه ها همچنین ایمنی بدن را تقویت و استخوان ها را محکم می کند.

۵- غلات

غذاهای سرشار از غلات، بسیار برای افزایش قد انسان مفید هستند و گندم بهترین نوع غلات است. گندم سرشار از ویتامین ب و آهن است و می توان برای تضمین رشد قد به نان های تهیه شده از دانه های غلات کامل و نیز ماکارونی تهیه شده از غلات اعتماد کرد.

۶- ماست

ماست سرشار از ویتامین D پروتئین و نیز کلسیم است و از جمله غذاهایی است که باعث تحریک رشد و افزایش قد می شود.

۷- مرغ

گوشت مرغ منبع کاملی از پروتئین هست که به افزایش رشد و قد انسان کمک می کند.

۸- هویج

سرشار از ویتامین A است که باعث رشد و افزایش قد می شود.

۹- شیر

شیر منبع اصلی کلسیم است که باعث تقویت استخوان ها و نیز رشد قد می شود. بنابراین نوشیدن یک لیوان شیر درهر روز به ویژه صبح ها برای سلامت بدن ضروری است.

۱۰- دانه سویا

سویا به تقویت رشد عضلات و استخوان ها در بدن کمک می کند و منبعی سرشار از پروتئین است.

منبع: آشپزباشی

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=6306

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *