رفع کم خونی با خوردن سیب و انگور

رفع کم خونی با خوردن سیب و انگور


یک متخصص تغذیه با اشاره به راه‌های رفع کم خونی در بدن گفت: برخی از میوه‌ها خاصیت خونسازی دارند، مثلاً سیب و انگور در بین میوه‌ها می‌توانند به رفع کم خونی بسیار کمک کنند.


زهرا مؤذنی متخصص تغذیه ,گفت: کم خونی و فقر آهن نسبتاً در بین مردم شایع است، به همین دلیل جدی گرفته نمی‌شود، در حالی که باید مورد درمان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه داشتن رژیم غذایی مناسب و تحت نظر پزشک می‌تواند به رفع کم خونی کمک کند، گفت: برخی از خوراکی‌ها در رفع کم خونی مؤثر هستند، مثلاً خوردن گوشت به تقویت استخوان‌ها و سلول‌های خونی کمک می‌کند که در این صورت مصرف عصاره آن بسیار مؤثر است.

مؤذنی گفت: خوردن یک لیوان شیر به همراه شیره انگور یا بادام پوست‌کنده، بسیار به خونسازی کمک می‌کند، خوردن عسل، انجیر و مویز برای رفع کم خونی توصیه می‌شوند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: در میان میوه‌ها سیب و انگور بسیار خونساز هستند. اگر سیب به شکل فالوده تهیه شود، بسیار مؤثر و کمک‌کننده است. می‌توان در طول روز ۱۰ تا ۱۵ عدد سیب را به صورت فالوده، مربا، آب سیب یا لواشک مصرف کرد.

وی افزود: انگور نیز طبعی گرم دارد و حتی برای دوره نقاهت بیماری‌ها بسیار توصیه شده است، چرا که مرمت‌کننده بدن است و انرژی زیادی تولید می‌کند. گفته می‌شود که انگور خون سالم و طبیعی را در بدن به گردش درمی‌آورد و رسوبات مضر را از بدن دفع می‌کند.

وی گفت: بنابراین می‌توان به جای داروهای شیمیایی که برای رفع کم‌خونی و ضعف توصیه می‌شوند، از انگور، آب انگور یا شیره آن استفاده کرد.

مؤذنی گفت: مویز نیز هم اشتهاآور بوده و هم سیستم عصبی و گردش خون را تقویت می‌کند و مواد زائد را از بدن دفع می‌کند. این میوه نیز برای رفع کم خونی توصیه شده است.

منبع: فارس

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=4471

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *