مشکلات روحی پس از پروتز سینه برای خانم ها

مشکلات روحی پس از پروتز سینه برای خانم ها

آیا می دانستید خانم هایی که از پروتز سینه استفاده می کنند بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات روحی هستند!

در حالی که تحقیقات قبلی نشان داده، زنانی که دست به پروتز سینه می‌زنند اغلب خوشبخت نیستند، اکنون دانشمندان می گویند، این گروه از زنان ۳ برابر بیش تر در خطر خودکشی یا مرگ بر اثر سومصرف الکل یا مواد مخدر قرار دارند.

محققان می گویند، ممکن است این زن‌ها قبل از انجام عمل زیبایی، با اختلالات روانی از قبیل اعتماد به نفس پایین یا مشکل داشتن با ظاهر خود دست به گریبان بوده‌اند و همین مساله، آمار بالاتر خودکشی در بین آن‌ها را تأیید می‌کند.
محققان در دانشگاه «واندربیلت» برای رسیدن به این نتیجه، ۳ هزار و ۵۲۷ زن سوئدی که بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۳ سینه‌های مصنوعی گرفته بودند را بررسی کردند و متوجه شدند ۲۴ تا از این زن‌ها بعد از گذشت به طور میانگین ۱۹ سال، دست به خودکشی زده‌اند که ۳ برابر آمار معمول خودکشی‌ها است؛ ضمناً میل به از بین بردن خود، تا ۱۰ سال بعد از جراحی زیبایی پدید نمی‌آمد.
به این ترتیب،‌ به پزشکان هشدار داده شده، بهتر است پزشکانی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند، زن‌ها را از نزدیک زیر نظر بگیرند تا میزان میل به خودکشی را در آنان بیابند.
نتیجه این بررسی نشان داد، دست کم ۳۸ مورد از مرگ و میرها (۲۲ درصد از کل مرگ و میر) به دلیل خودکشی، سومصرف مواد یا الکل و اختلالات روانی بوده است.»
سال گذشته نیز دانشمنمدان کانادایی گفته بودند، خطر خودکشی در بین زنانی که سینه‌هایشان را بزرگ می‌کنند بیش تر است،‌ اگرچه احتمال ابتلا به بیماری‌های دیگر مثل سرطان در بین آن‌ها کاهش می‌یابد.

منبع: دکتر سلام

مشکلات روحی پس از پروتز سینه برای خانم ها

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=13075

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *