در صورت قطع انگشت دست چه کنیم؟

در صورت قطع انگشت دست چه کنیم؟

قطع انگشت دست هنگام کار در آشپزخانه یا کارگاه شخصی اتفاق ناگهانی است که باید برای به حداقل رساندن عوارض آن برخی از نکات مهم بخش کمک های اولیه را بدانید.

برنا: قطع شدن ناگهانی انگشت دست حادثه ای است که امکان دارد حین کار در آشپزخانه و یا استفاده از چاقوی تیز برای هر کسی رخ دهد اما عکس العمل به موقع و مناسب در این شرایط تنها چیزی است که مانع از دست دادن انگشت می شود.قطع انگشت دست

نباید به دلیل ترس و وحشت خوشکتان بزند و نتوانید کاری را که درست است انجام دهید برای این مواقع بایستی از قبل نکاتی را مرتبط با کمک های اولیه بیاموزید . در این بخش توضیحاتی که یکی از پرستاران مرکز پرستاری لندن در گفتگو با دیلی میل داشته است را خواهید خواند که متناسب با آن شرایط است.

آموزش های پرستار بیمارستان لندن برای مواقع قطع ناگهانی انگشت دست
“اما هامت” می گوید:مصدومیت و زخم ها را می توان با یک حرکت و تفکر سریع بهتر درمان کرد. وقتی انگشت خود را با چاقویی تیز به شدت بریدید چه باید بکنید:
اگر انگشتی بریده و دیگری قطع شد شما بایستی به انگشت قطع شده توجه کنید چرا که اولیت با شدت جراحت بیشتر است.
در این وضعیت ابتدا در حالت نشسته باشید ، انگشت قطع شده را با پارچه ای تمیز روی انگشت در محل بریده شده قرار دهید و فشار مستقیمی به ان وارد کنید.
به هیچ وجه دست آسیب دیده را پایین نگیرید چرا که این وضعیت فشار سنگینی به قلب وارد خواهد کرد.
اگر بریدگی انگشت موجب قطع شدن کامل بخشی از انگشت شد باید چه کنید؟
انگشت قطه شده را بدون با دقت بردارید و بدون آنکه آن را بشویید داخل کیسه ای پر از یخ قرار دهید تا به نزدیک ترین بیمارستان برسید.
اگر انگشت بریدگی نداشت ولی کبود شد چه کنیم؟
در این شرایط بهترین کار این است که انگشت کبود شده را به مدت دقیقه زیر آب سرد جاری نگاه دارید بعد از ان انگشت را با کیسه ی یخ بپوشانید و به سرعت به مرکز درمانی مراجعه کنید.
نکته:
اجازه ندهید یخ ها در این شرایط به طور مستقیم با محل بریدگی برخورد داشته باشند چرا که سوختگی ناشی از سردی یخ در آن ایجاد می شود و مشکل ساز خواهد شد.اگر چنین اتفاقی برایتان رخ داد بهترین وسیله برای رفتن به بیمارستان آمبولانس است پس قبل از هرکاری با نیروهای امداد تمام بگیرید.

در صورت قطع انگشت دست چه کنیم؟

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=12927

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *