راز رژیم غذایی موفق ستاره های دنیا

راز رژیم غذایی موفق ستاره های دنیا

هیچ تردیدی نیست که داشتن تغذیه و رژیم غذایی مناسب در زندگی ورزشکاران نقش کلیدی و اساسی را ایفا می‌کند، چرا که رژیم غذایی تأثیر مستقیمی روی عملکرد بازیکنان در تمرینات تیمش دارد.

هیچ تردیدی نیست که داشتن تغذیه و رژیم غذایی مناسب در زندگی ورزشکاران نقش کلیدی و اساسی را ایفا می‌کند. چراکه رژیم غذایی تأثیر مستقیمی روی عملکرد بازیکنان در تمرینات تیمش دارد و می‌تواند تفاوت میان یک بازیکن خوب و یک سوپراستار را رقم بزند. اخیراً نولیتو در صحبت‌هایی اعلام کرد که در زمان حضورش در سلتاویگو، لوئیس انریکه به او کمک کرد تا ۱۰ کیلو از وزنش بکاهد و از او خواست تا نان و کوکاکولا را کنار بگذارد. در این گزارش قصد داریم از تعدادی از ستاره‌های دنیای ورزش نام ببریم که با تغییر رژیم غذایی‌شان، به بهبود عملکردشان کمک کرده اند:

 

*لئو مسی، دمیچلیس و آگوئرو: ستاره‌های تیم ملی آرژانتین زیر نظر جولیانو پوسر، متخصص تغذیه ایتالیایی هستند. این پزشک متخصص رژیم غذایی بازیکنان را تغییر داده و این کاملاً در عملکرد هر دوی‌شان محسوس است. از آن زمان به بعد، نه مسی و نه آگوئرو با مصدومیتی جدی روبه‌رو نشده‌اند. از همین‌ رو مسی به دمیچلیس، بازیکن آرژانتینی‌سیتی هم توصیه کرد تا نزد دکتر پوسر برود و حالا او نیز یکی از مشتریان این دکتر معروف است. محصولات اکولوژیک در رژیم غذایی این بازیکنان نقشی پررنگ را ایفا می‌کنند. این متخصص تغذیه، گوشت و پیتزاهای پنیردار را از رژیم غذایی این بازیکنان حذف کرده و حبوبات، سبزیجات، ماهی و روغن زیتون را به او توصیه کرده و از سوی دیگر از آنها خواسته تا تحت هیچ شرایطی نوشیدنی‌های گازدار ننوشند.

 

*دنیس سوارس: ستاره اسپانیایی در طول دوران حضورش در ویارئال، هم به عنوان یک فوتبالیست رشد کرد و هم توانست رژیم غذایی‌‌اش را تغییر دهد. او از آن زمان به بعد دیگر نوشیدنی‌های انرژی‌زا نخورده و در روز بازی‌ها، همیشه یک غذا می‌خورد. پوره سبزیجات و مرغ، آخرین غذایی است که او قبل از ورود به زمین می‌خورد. او برای ناهار، همیشه سالاد کینوآ، عدس و ذرت همراه با ماهی می‌خورد. او به ندرت گوشت می‌خورد و به همین ترتیب توانسته چربی بدنش را کم کرده و چابک‌تر شود.

 

*جرارد پیکه: مدافع بارسا درگفت‌وگو با مجله GQ اعلام کرده که رژیم غذایی مناسب، یکی از عاداتی است که در زندگی ورزشی‌‌اش به تغییر آنها پرداخته. او اعلام کرد که وقتی بازیکن یونایتد بوده، می‌توانسته شام یک بسته چیپس ذرت با یک شیشه نوتلا بخورد ولی در حال حاضر از هرگونه مواد شیرینی دوری می‌کند. او روزانه شش وعده غذایی سبک می‌خورد

 

*مایکل فلپس: او روزانه ۱۲هزار کالری می‌خورد واین درحالی است که یک‌فرد عادی روزانه بین ۲هزار تا ۳ هزار کالری می‌خورد. این شناگرآمریکایی از کربوهیدرات، حبوبات، پاستا و نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده می‌کند و طبق اعلام فاکس اسپورتس، او برای صبحانه سه ساندویچ تخم مرغ سرخ شده، پنیر، پیاز، گوجه، کاهو و مایونز همراه با کوکوی سیب زمینی می‌خورد. درعین حال دو فنجان قهوه هم می‌خورد. برای ناهار او نیم کیلو پاستا با سس گوجه، دو ساندویچ ژامبون و پنیر با مایونز و نوشیدنی انرژی‌زا می‌خورد و برای شام هم نیم کیلو پاستا، یک پیتزای پپرونی بزرگ و یک نوشیدنی انرژی‌زا می‌خورد.

منبع: جام نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *