۱۰ ترفند ذهنی برای شروع یک برنامه ورزشی

۱۰ ترفند ذهنی برای شروع یک برنامه ورزشی

ایجاد انگیزه برای ورزش کردن و شروع یک برنامه ورزشی جدید معمولاً سخت ترین بخش کار است. به همین دلیل در ادامه ۱۰ ترفند جالب که برای ایجاد انگیزه و سوق دادن ذهن به علاقمند شدن به ورزش ارائه می شود. به محض اینکه خودتان را به این ترفندهای ساده عادت دهید، ورزش جزء جدایی ناپذیر زندگیتان می شود.

ایجاد انگیزه برای ورزش کردن و شروع یک برنامه ورزشی جدید معمولاً سخت ترین بخش کار است. به همین دلیل در ادامه ۱۰ ترفند جالب که برای ایجاد انگیزه و سوق دادن ذهن به علاقمند شدن به ورزش ارائه می شود. به محض اینکه خودتان را به این ترفندهای ساده عادت دهید، ورزش جزء جدایی ناپذیر زندگیتان می شود.

  1. خرید لباس ورزشی جدید

لباس ورزشی جدید بخرید و آنها را در جایی، مثلاً جلوی آینده بگذارید تا هر روز صبح به چشمتان بیایند. همین کار استارت اولیه برای ورزش کردن را در شما می زند.

  1. روال ورزشی مورد علاقه ی خود را پیدا کنید

ورزش های مختلف را امتحان کنید. تنیس، شنا، زمبا و یوگاه، هر ورزشی که به نظر می رسد می تواند شما را سرگرم کند را امتحان کنید. با کمی آزمون و خطا ورزش مورد علاقه تان را نیز پیدا می کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند به تنهایی و دور از دیگران ورزش کنند، برخی ورزش در جمع را می پسندند. شما بر حسب ترجیح خودتان ورزش کنید. البته فراموش نکنید که یکی از مزیت ورزش های گروهی آن است که می توانید از دوستان و همراهان ورزشی خود کمی انگیزه بگیرید و سرگرم باشید. کلاس های ورزشی معمولاً یک شبکه ی حمایت اجتماعی برای ورزشکاران را نیز فراهم می کنند.

  1. وقتی ورزش کنید که انرژی دارید

اگر فرد سحرخیزی هستید، پیش از اینکه کاری را شروع کنید ابتدا ورزش کنید. اگر بعد از ظهر را ترجیح می دهید، به کلاس های شبانه ورزشی بروید. سعی کنید در ساعت مختلف روز ورزش کردن را امتحان کنید و بهترین زمان متناسب با برنامه ی روزانه تان را پیدا کنید.

  1. ورزش را به یک سرگرمی تبدیل کنید

این توصیه ی مربیان تناسب اندام، رژیم و تغذیه است. آیا احساس می کنید که ورزش کردن برایتان طاقت فرسا شده و یا شما را خشمگین کرده است؟ اولین توصیه آن است که در حین ورزش به موزیک گوش کنید. پیاده روی در مکان هایی که منظره ی خوبی دارند را امتحان کنید. به کلاس های ورزشی و یا باشگاه هایی بروید که واقعاً از آن لذت می برید. به هر حال بخش سرگرم کننده ای را به ورزش اضافه کنید که از محیط خشک و اجباری خارج شوید.

  1. از دوستان کمک بگیرید

مطالعات نشان داده است که دوستان می توانند بیشترین انگیزه برای ورزش کردن را در شما ایجاد کنند.

  1. هدف از ورزش کردن را به طور شفاف مشخص کنید

مشخص بودن هدف بیشتر از آنچه تصورش را کنید در حفظ انگیزه موثر است. شاید هدفتان از ورزش کردن را فراموش کرده اید، به این فکر کنید که بعد از ورزش چه احساس خوب و سلامتی در شما ایجاد می شود. شاید هدفتان از ورزش کردن تحت تاثیر قرار دادن شریک زندگیتان باشد، پس هدف از ورزش را فراموش نکنید.

بعد از ورزش به چه آدمی تبدیل می شوید؟ آیا شکم عضلانی می خواهید؟ آیا دوست دارید لباس های مورد علاقه تان را بپوشید؟ شاید حفظ انعطاف پذیری بدن برایتان بیشتر اهمیت دارد. شاید برای تعطیلات بعدی یا یک مجلس مهم باید متناسب شوید. پس چشمتان را به پاداشی که پس از ورزش کردن بدست می آورید بدوزید.

  1. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

بله، کسی که در کلاس یوگا کنار شما ورزش می کند بدن فوق العاده انعطاف پذیری دارد، اما شما به سختی می توانید تمریتان مربی را دنبال کنید. اگر چنین افکاری دارید آن را کنار بگذارید، همین که برای ورزش و کمی تحرک تلاش می کنید نتیجه بخش خواهد بود. اگر به ورزش کردن روی بیاورید و آن را با جدیت دنبال کنید تدریجاً به نتیجه ی مطلوب و انعطاف پذیری بالا می رسید.

  1. به خودتان پاداش دهید

شما با جدیت ورزش کرده اید؛ پس استحقاق پاداش را دارید. بعد از باشگاه با دوستان ورزشی یک نوشیدنی سالم بخورید و یا از یک گل فروشی برای خودتان گل بخرید. وقتی چند سانتیمتر از دور کمرتان کمتر شد، وقت آن رسیده که با یک لباس جدید از خودتان قدردانی کنید.

  1. به پاداشی که بعد از ورزش کردن بدست می آورید فکر کنید

وقتی برای ورزش کردن دچار تردید و تعلل شدید، احساس خوبی که بعد از ورزش را دارید به یاد بیاورید. اگر ورزش نکنید و در خانه بمانید، عذاب وجدان رهایتان نمی کند. همچنین به این فکر کنید که همین جلسات ورزشی را از دست بدهید چند وقت دیگر طول خواهد کشید که به نتیجه ی مورد نظر برسید.

  1. خودتان را به چالش بکشید

چالش معمولاً ورزش را جالب تر می کند. معمولاً شروع یک برنامه ورزشی جدید با اشتیاق همراه است، اما بعد از مدتی تکرار آن کسالت وار می شود. یک چالش کوچک می تواند حال و هوای ورزش را تغییر دهد. برای مثال سعی کنید با وزنه های سنگین تر کار کنید و یا چند دقیقه بیشتر بر روی تردمیل بدوید. و یا شکل دیگر ورزش را انجام دهید. می تواند چند چالش را با هم ترکیب کنید. همچنین شما می توانید به کمک شبکه های اجتماعی دوستانتان را به چالش ورزشی دعوت کنید.

در نهایت ایجاد انگیزه برای ورزش کردن کار سختی نیست، وقتی قرار است به هیکل دوست داشتنی خود برسید.

منبع:دیجی فارسی

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=3946

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *