بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان, شاید شما دلتان بخواهد هر حیوانی را به عنوان حیوان خانگی در آپارتمان خود نگهداری کنید اما لازم است بدانید برخی از حیوانات خانگی، اجازه ندارند که در آپارتمان، نگهداری شوند و برخی دیگر هم بسیار بزرگند، یا بسیار پر جنب و جوش و پر سر و صدا هستند یا کلا برای نگهداری در فضاهای کوچک، مناسب نیستند.

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
زندگی در آپارتمان، مطمئنا ویژگی ها و مزایای خودش را دارد؛ از جمله عدم نیاز به هرس کردن چمن و یا رسیدگی به باغچه و یا بی نیازی از موارد بی شماری که زندگی در یک خانه، می طلبد. بر اساس نظرسنجی سال ۲۰۱۴ میلادی املاک ملی آمریکا، ۳۹%  افراد، زندگی در آپارتمان را به زندگی در خانه های مجزا، ترجیح می دهند.

چه حیواناتی اجازه دارند که در آپارتمان نگهداری شوند؟

نکته منفی این قضیه برای دوستداران حیوانات خانگی ، این است که برخی از حیوانات خانگی، اجازه ندارند که در آپارتمان، نگهداری شوند و برخی دیگر هم بسیار بزرگند، یا بسیار پر جنب و جوش و پر سر و صدا هستند یا کلا برای نگهداری در فضاهای کوچک، مناسب نیستند. ما همگی می خواهیم که حیوانات خانگیمان، همیشه خرسند و سلامت باشند و احتمال دارد که یک آپارتمان، همیشه نتواند این امکان را برایشان فراهم کند. پس یک صاحب حیوان خانگی آینده نگر، چه باید بکند؟
لازم است که در مورد هر حیوان خانگی، تحقیق کنیم که آیا اجازه نگهداری از آن را داریم یا خیر. حتی در مورد بعضی از حیواناتی که مناسب آپارتمان نیز هستند، ممکن است که اجازه نگهداری در آن محیط خاص، به ما داده نشود.
 

گربه ها 

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

وقتی که صحبت از حیوانات خانگی می شود، با ۸۵ میلیون گربه در ایالات متحده، سر و کار پیدا می کنیم. گربه ها مثل سلاطین هستند. آنها کامل ترین حیوانات خانگی در آپارتمان ها هستند. آنها نیازی به رفتن به پیاده روی ندارند و به نظافت خودشان، خیلی اهمیت می دهند. ناگفته نماند که به طور میانگین،هر گربه در طول روز، ۱۵ ساعت می خوابد. بیشتر این زمان، موقعی است که  صاحب آن ها در سر کارش است (۵ تا ۹ ساعت) یا در حال رسیدگی به کارهای دیگرش می باشد. گربه ها، در طلوع و غروب خورشید، فعال تر هستند.

 

سگ ها

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
در نگهداری از سگ ها، اندازه آنها خیلی مهم است (البته نه همیشه). اگر شما طرفدار سگ ها هستید، دلیلی برای مایوس شدن وجود ندارد. بسیاری از نژادها، می توانند در داخل آپارتمان، کاملا سلامت و خوشحال باشند. نژادهای کوچک مانند پاگ (Pug)، شیزو  (Shih tzu)، اسپانیل پادشاه چارلز (King Charles Spaniel)، چیهواهوا  (Chihuahua)، بیشون فرایز (Bishon Frise)، بوستون (Boston) و یورکشایر ترییرز (Yorkshire Terriers) ، می توانند در راهروی خانه یک یا دو اتاق خوابه شما، رشد و نمو نمایند.
حتی نژاد های بزرگ، مانند دین بزرگ(Great Dane)  و گری هوند ((Greyhound، که معروف به تنبل ترین های دنیای سگ ها می باشند  نیز به خوبی می توانند در آپارتمان زندگی می کنند (حتی اگر به عنوان مبلمان به حساب بیایند تا حیوان خانگی!).  سگ های کوچک، ممکن است فضای کمتری بگیرند اما برخی از آنها، سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. پس قبل از آن که آنها را به خانه بیاورید، مطمئن شوید که همسایه های پر تحملی دارید.
هر چقدر هم که اندازه سگ شما کوچک باشد، بهتر است که حیاط یا مکانی را برای ورزش او در نظر بگیرید. دکتر آدام دنیش (Adam Denish) که در بیمارستان حیوانات رانهرست در ایالت پنسیلوانیا به دامپزشکی مشغول است، می گوید: “اگر برای ورزش کردن سگتان یک حیاط داشته باشید، می توانید این امکان را به حیوان بدهید تا با حیوانات دیگر، ارتباط برقرار کند و به استرس کمتری دچار شود.”
صرف اندکی وقت البته بطور منظم در یک پارک، می تواند توانایی های اجتماعی سگ شما را تقویت کند.

خزندگان

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
وقتی که به بحث خزندگان می رسیم، تقریبا با دو دسته از موجودات، مواجه می شویم؛ یکی مارها و دیگری، بقیه خزندگان. بسیاری از افراد، به شدت در کنار مارها، احساس ناراحتی می کنند و اصلا برایشان فرقی ندارد که آنها تا چه اندازه مطیع باشند. یک امکان دیگر نیز وجود دارد و آن، این است که شاید مجبور شوید به آنها، غذای زنده بدهید. اگرچه بسیاری از مارها، می توانند به سادگی از غذاهای منجمد استفاده کنند.
دکتر دنیش می گوید: “مارها، عمری طولانی دارند و می توان آن ها را به راحتی کنترل یا برای مدتی طولانی، به حال خود رها کرد. اگرچه اکثر اوقات باید به آنها غذا داد و برای زنده ماندنشان، به گرما و نور کافی نیاز دارند.”
لاک پشت ها، سخت پشت ها و مارمولک های کوچک، مانند گکو ها، اژده های ریش دار (Breaded dragons) و کملیون ها، موجوداتی بسیار اجتماعی هستند و می توانند به آرامی در محیط زندگی شما قرار بگیرند و تهدیدی برای زندگیتان محسوب نمی شوند.
 

ماهی ها

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان
تماشای شنای ماهی ها در داخل آکواریوم توسط بزرگسالان، فشار خون و استرس آنها را کاهش می دهد. در کودکان نیز انجام همین کار، موجب بهبود ناهنجاری هایی از قبیل بیش فعالی، می شود. جالب است که  بیماران آلزایمری، به دنبال تماشای آکواریوم، اشتهایشان بهبود قابل توجهی پیدا کرد و به داروهای کمتری نیاز پیدا کردند و رفتارهای پرخاشگرانه، در آنها کاهش یافت.
در حالی که وجود یک آکواریم، ممکن است کامل ترین ایده برای یک آپارتمان به نظر برسد، اما گاهی لازم است که در این مورد، تجدید نظر کرد. یک آکواریم دار تازه کار، ممکن است به سراغ آکواریم های کوچک (میکرو، مینی یا حتی نانو) برود. این ها معمولا حدود ۱ تا ۵ گالن آب را در خودشان نگه می دارند و یک فیلتر و هیتر (سیستم گرمایشی) دارند. تنها نکته منفی ای که وجود دارد، این است که شرایط در چنین محیط های کوچکی، به راحتی بر هم می خورد. حتی اضافه کردن تنها یک ماهی، گیاه یا یک قطعه مرجان تزئینی، می تواند تعادل مجموعه را به هم زند. بنابراین شما می بایست  PH، سطوح آمونیاک و نیترات – نیتریت، سختی آب و میزان قلیایی بودن آن را مرتبا بررسی کنید. آب آن نیز باید هر چند وقت یک بار، عوض شود. حتی غذا دادن به میزان اضافی نیز می تواند آشفتگی قابل توجهی را به بار بیاورد.
آکواریم های ۱۰ گالنی یا بزرگتر، ایده آل تر هستند اما مسلما رسیدگی به آنها، سخت تر است.
برگرفته از: itpet

بهترین حیوانات خانگی برای نگهداری در آپارتمان

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=18965

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *