خواستگار قلابی و کلاهبردار چگونه بشناسیم؟

خواستگار قلابی و کلاهبردار چگونه بشناسیم؟

خوستگار قلابی و کلاهبردار به هدف سواستفاده از دختران این ورزها کم نیست. اما لازم نیست احساس ناامنی کرده و تصور کنید این موارد قابل پیشگیری نیستند. با توجه به نکاتی میتوان تا حد زیادی یک خواستگار قلابی و کلاهبردار را شناخت.

 

۱۰ نکته برای شناخت خواستگار قلابی و کلاهبردار :

سوءاستفاده و کلاهبرداری از دختران در لباس خواستگار (خواستگار قلابی) و یا فردی علاقه مند، اتفاق ناخوشایندی است که متاسفانه این روزها کم روی نمیدهد. سوءاستفاده از احساسات و عواطف دختران و به دنبال آن کلاهبرداریهای مالی، ماجرای ناخوشایندی است که میتواند برای هر دختر جوان مجردی روی دهد، البته اگر حواسش را جمع نکند. اما لازم نیست احساس ناامنی کرده و تصور کنید این موارد قابل پیشگیری نیستند. با توجه به نکاتی میتوان تا حد زیادی از روی دادن این حوادث تلخ جلوگیری کرد.

۱- اول از همه یادتان باشد معمولا کسی که ریگی به کفش دارد از روشهای غیررسمی، باب آشنایی را باز میکند؛ مثل آشنایی تصادفی در خیابان، میهمانی و یا از طریق دوستی.

به عنوان مثال یکی از قربانیان اشاره میکند که در مسیر دانشگاه به منزل و در زمانی که منتظر ماشین بوده است، با این فرد آشنا شده است. این افراد معمولا در غالب موارد عجله ای برای معرفی شما به خانواده خود ندارند و البته اصراری هم ندارند تا شما آنها را به خانواده خود معرفی کنید در ابتدا با شما طرح دوستی می ریزند و یا از میان دخترانی که در خیابان منتظر تاکسی هستند،طعمه های خود را انتخاب میکنند.

۲- در بسیاری از موارد، افرادی که بعدا مشخص میشود قصد کلاهبرداری داشتهاند، خود را افرادی معرفی میکنند که خانوادهای ندارند؛ این افراد معمولا والدین خود را از دست دادهاند، خواهر و برادری که در شهر شما زندگی کنند ندارند، فامیل آنها در خارج از کشور زندگی میکند و خلاصه اینکه شما نمیتوانید امید داشته باشید از خانواده و یا فامیل آنها اطلاعاتی کسب کنید. به عنوان مثال مردی که بعدها مشخص شد کلاهبردار است، مدعی شده بود پدر و مادرش را از دست داده و دیگر اعضای خانوادهاش هر یک دنبال کار و زندگی خود هستند و این روزها فردی است که به شدت احساس تنهایی می کند.

۳- معمولا این افراد شغل خود را از شغلهایی که از نظر اجتماعی اعتبار بالایی دارند، انتخاب میکنند مثل خلبان، دکتر، فوتبالیست و… اما اگر شما از آنها سند و دلیلی برای شغلشان بخواهید یا مدرکی ندارند و یا مدارک آنها بسیار ابتدایی و پیش پا افتاده است. به عنوان مثال در یک مورد، پسری که خود را فوتبالیست معرفی کرده بود، روزنامهای را نشان داده بود که عکس او را چاپ کرده بودند.

۴- این افراد خیلی سریع شما را فرد ایده آل خود اعلام میکنند اما اگر از آنها بخواهید دلیل و نشانهای برای این موضوع بگویند معمولا چندان روشن حرفی نمیزنند و یا در مورد زیبایی و متانت شما حرف میزنند.

در این موارد غالبا در همان جلسه ابتدایی،فرد ابراز علاقه کرده و دختر را فرد ایدهآل خود معرفی میکند؛ دختر ایدهآلی که مدتها دنبال او گشته است.

۵- کلاهبرداران گاهی اوقات به صورت خارج از برنامه اعلام میکنند که به پولی نیاز پیدا کرده اند و اگر خودشان در حال حاضر پولی ندارند فقط به خاطر این است که این پول را خارج از برنامه قرار است پرداخت کنند.

۶- پیشنهادهای مالی استثنایی یکی دیگر از دامهایی است که این افراد پهن میکنند.

۷- خواستگار کلاهبردار گاهی اوقات سراغ دخترانی میروند که از نظر وضع مالی در وضع متوسط بوده و در مقابل خود را دارای موقعیتی بالا و یا بسیار پولدار معرفی میکنند. به این ترتیب دختر به خاطر اینکه احساس میکند انتخاب شدن او به نوعی خوش شانسی وی نیز هست، تلاش میکند مطابق انتظارات مرد رفتار نماید.

۸- البته گاهی اوقات این دختر است که وضعیت مالی بسیار خوبی داشته و پسر در وضعیت پایینتری قرار دارد. در این موارد غالبا پسر بی اعتنایی افراطی و شدیدی را نسبت به مسایل مالی از خود نشان میدهد و طوری رفتار میکند که انگار پولدار بودن دختر اصلا و ابدا اهمیتی ندارد. یادتان باشد هر نوع برخورد افراطی، شکبرانگیز است.

۹- افراد کلاهبردار شماره تماس ثابت و درستی به شما نمیدهند و آدرس محل زندگی آنها نیز مشخص نیست. استفاده از شماره های تلفن همراه اعتباری امروزه یکی از روشهای پرطرفدار این قبیل افراد است.

اگر سری به پروندههای این قبیل کلاهبرداران بزنید متوجه میشوید که دختران قربانی، هیچ روش تماس مطمئنی از این افراد
نداشته اند.

۱۰- کلاهبرداران غالبا در همان جلسه اول اطلاعاتی از زندگی شخصی خود در اختیار شما قرار میدهند و این روش برمبنای اصول روانشناسی است.

زمانی که فردی به روی شما دریچه دلش را باز میکند، باعث میشود شما احساس کنید او به شما اعتماد کرده است. همین احساس مورد اعتماد بودن شما را نیز تحت تاثیر قرار داده و احساس میکنید میتوانید به فرد مقابل اعتماد نمایید.

منبع: سلامت نیوز

 

خواستگار قلابی و کلاهبردار چگونه بشناسیم؟

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=15048

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *