سرخط خبرها

مجموعه آموزش های ویدیویی به زبان فارسی


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید

بیش از سه هزار ساعت آموزش‌های ویدئویی به زبان فارسی در فرادرس

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید


🔷 مجموعه فیلم‌های آموزشی رایگان 🔷 فیلم‌های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی
🔷 فیلم‌های آموزشی برنامه‌نویسی 🔷 فیلم‌های آموزشی مهارت‌های کامپیوتری
🔷 فیلم‌های آموزشی فنی مهندسی 🔷 فیلم‌های آموزشی طراحی سایت و وردپرس


یادگیری را شروع کنید ...


هشدار فتا: مراقب صفحات جعلی منتسب به کاندیداها باشید

هشدار فتا: مراقب صفحات جعلی منتسب به کاندیداها باشید

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد که مراقب تبلیغات برخی صفحات جعلی با نام نامزدهای انتخاباتی باشند.

رسیار سرهنگ علیرضا آذر درخش اظهار داشت: با توجه به انتخابات پیش رو، کاربران مراقب باشند تا در خصوص تبلیغات پیرامون صفحات جعلی نامزدها و مقامات دولتی و چهره های معروف مورد علاقه خود، در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

وی با تاکید بر اینکه برخی از این صفحات توسط نامزدها و مقامات دولتی ایجاد نشده است، ادامه داد: یکی از مهمترین تهدیدات فضای سایبری، جعل هویت است بنابراین کاربران نباید به راحتی به تبلیغات در فضای سایبر اعتماد کنند.

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا تاکید کرد: افرادی که در فضای مجازی به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی مثل نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان مجلس و… بدون اطلاع آن‌ها، سایت یا کانال ایجاد می‌کنند با شکایت فردی که صفحه به وی منتسب شده مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

آذر درخش به کاربران توصیه کرد: از واریز وجه نقد به تقاضای سایت های جعلی مذکور در فضای مجازی تحت هر عنوانی خودداری و از ارسال عکس و مطالب شخصی و محرمانه برای این صفحات اجتناب کنند.

رئیس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: به منظور برخورد با این پدیده از افرادی که برای آنها صفحات جعلی شده، خواست با پلیس همکاری کنند که در این میان رسانه ها می توانند نقش بسیار موثری در اطلاع رسانی از این صفحات جعلی در شبکه های اجتماعی داشته باشند تا کاربران فریب این صفحات را نخورند.

براساس گزارش سایت پلیس، آذردرخش بیان کرد: هموطنان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت گزارشات خود در این خصوص می توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت آموزش و بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی مراجعه کنند.

منبع:ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *