مجموعه آموزش های ویدیویی به زبان فارسی


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید

بیش از سه هزار ساعت آموزش‌های ویدئویی به زبان فارسی در فرادرس

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید


🔷 مجموعه فیلم‌های آموزشی رایگان 🔷 فیلم‌های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی
🔷 فیلم‌های آموزشی برنامه‌نویسی 🔷 فیلم‌های آموزشی مهارت‌های کامپیوتری
🔷 فیلم‌های آموزشی فنی مهندسی 🔷 فیلم‌های آموزشی طراحی سایت و وردپرس


یادگیری را شروع کنید ...


دانشگاه باید به عنوان بازوی فکری نظام، ایفای نقش کند

دانشگاه باید به عنوان بازوی فکری نظام، ایفای نقش کند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه به عنوان کانون مشاوره نظام و بازوی فکری دولت باید ایفای نقش کند.

رسیار دکتر سیدضیا هاشمی در اولین همایش «گفتگوی عقلانی در فضای دانشگاهی; مقدمه ای برای تحقق همدلی و همزبانی ملت و دولت» که در دانشگاه هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: تشکیل اتاق های فکر استانی در دانشگاه ها طرحی برای استفاده از ظرفیت دانشگاه به عنوان بازوان مشورتی نظام است که این طرح به دنبال دریافت ایده از دانشگاهیان و تدبیر و اجرای آن توسط متولیان دولتی و اجرایی است.

وی با بیان اینکه در این طرح به دنبال این هستیم که در دانشگاه نخبگان را جمع کرده و ایده‌ها را جمع‌آوری و به مدیران ارائه کنیم، افزود: پس از تحولی که با اجرای برجام به وجود آمده، وقت آن است که نخبگان و دانشگاهیان شرایط جهش جدیدی را در کشور فراهم کنند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه این طرح در حوزه‌های مختلف پیگیری می شود، گفت: در استان هرمزگان قرار است در حوزه‌های مشارکت اجتماعی، خانواده، جمعیت، کیفیت زندگی، گروه‌های خاص، اخلاق، فرهنگ، ورزش و آسیب های اجتماعی در این طرح کار شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه به عنوان کانون اصلی نخبگان تلاش می کند سایر نخبگان را دور هم جمع کند، خاطرنشان کرد: پیوند بین نخبگان، نشاط و حرکت ایجاد می کند و می تواند نخبگان را به مدیریت پیوند بزند و دانشگاه باید مفصلی بین دولت که مسئولیت اجرا را دارد و نخبگانی که اهل ایده و فکر هستند، ایجاد کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، اتاق های فکر را کانونی برای بررسی مشکلات و چالش های کشور دانست و تصریح کرد: برای پیشرفت، باید عقلانی به این موضوع فکر کنیم و پیشرفت زمانی اتفاق می افتد که مبنا داشته باشیم و کار علمی کنیم.

دکتر هاشمی گفت: دانشگاه معدن ایده است و می تواند نقشی را ایفا کند که دریا و چاه‌های نفت هم نمی‌توانند آن را ایفا کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: در دانشگاه باید مشارکت دیدگاه‌های مختلف جلب شود.

وی تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که استادان و دانشجویان را وارد گفت‌وگوی منطقی کنیم و افرادی که می خواهند نماینده مجلس شوند، برنامه‌ها و ایده‌های خود را برای جامعه دانشگاهی مطرح و در معرض سوال استادان و دانشجویان قرار گیرند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر هاشمی در خاتمه خاطرنشان کرد: هدف ما ارتقای مطالبات علمی دانشگاهیان و ارائه دیدگاه‌ها و ایده‌های نو است و کانون های فکر در دانشگاه‌ها، بازکننده راه گفت‌وگو و مشورت خواهند بود.

منبع:ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *