ادامه روند سقوط قیمت طلا در بازارهای جهانی

ادامه روند سقوط قیمت طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز جمعه همچنان پرنوسان بوده و در حال کاهش برای نخستین هفته در ۴ هفته اخیر است.

در حالی که سرمایه گذاران بین المللی در حال ارزیابی چشم انداز اقتصادی آمریکا و جهان پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اخیر هستند، قیمت طلا همچنان روند نزولی خود را دنبال کرده است.

بر اساس این گزار ش قیمت هر اونس طلا که در آغاز مبادلات امروز جمعه تا سطح ۱۲۵۰ دلار در هر اونس کاهش یافته بود تا لحظه انتشار این خبر با ۰٫۲ درصد افزایش روبرو شده و به ۱۲۵۶ دلار رسیده است. قیمت طلا در مبادلات امروز بین ۱۲۵۰ تا ۱۲۶۵ دلار در نوسان بوده است.

قیمت جهانی طلا در هفته جاری تاکنون با افت ۳ درصدی روبرو شده است. ارزش دلار آمریکا نیز در برابر ین ژاپن به بالاترین سطح در ۳ ماه و نیم اخیر رسیده است. نوسانات بازارهای بین المللی در حالی است که سرمایه گذاران برای ریاست جمهوری ترامپ آماده می شوند. ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش دهد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی انتخاب ترامپ می تواند سیاست های پولی فدرال رزرو را نیز با چالش جدی روبرو کند. ترامپ از منتقدان اصلی سیاست پایین نگه داشتن نرخ بهره از سوی فدرال رزرو بوده است. تحلیلگران موسسه ای ان زد بر این باورند که سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ موجب افزایش بیشتر ارزش دلار خواهد شد و این مساله در نهایت به ضرر تقاضا و قیمت طلا خواهد بود.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا طی هفته گذشته کمتر از پیش بینی ها بوده است.

جفری لاکر رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز تاکید کرد: فدرال رزرو نرخ بهره را سریعتر افزایش خواهد داد اگر دولت واشنگتن سیاست کاهش مالیات ها یا افزایش هزینه ها را برای تسریع رشد اقتصادی در اولویت قرار دهد.

قیمت طلا به شدت در برابر نوسانات نرخ بهره و ارزش دلار آمریکا حساسیت نشان می دهد. شاخص ارزش دلار امروز جمعه با ۰٫۱ درصد کاهش به ۹۸٫۶۷ واحد رسیده است.

رونالد لیونگ تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره گفت: طلا در راستای تحولات ارزش دلار حرکت می کند. تقاضای فیزیکی تاکنون مانع از کاهش شدید قیمت طلا شده است.

گزارش سایت طلا حاکیست؛ میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۱٫۴ درصد کاهش به کمتر از ۹۵۵ تن رسیده است.

سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۲۷۱ دلار و سطح حمایتی نیز ۱۲۵۵ دلار خواهد بود.

منبع: ایران جیب

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=6073

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *