سرباز ضارب دچار جنون آنی شده است

سرباز ضارب دچار جنون آنی شده است

رئیس بازرسی نیروی زمینی ارتش درباره حادثه تیراندازی در یکی از مناطق نظامی استان قزوین و جان باختن سه سرباز توضیحات تکمیلی را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، به دنبال حادثه تیراندازی یک سرباز در یکی از مناطق نظامی استان قزوین، امیر سرتیپ ‌دوم علی سامانی ضمن ابراز تأسف، تسلیت و همدردی با خانواده‌های محترم داغدیده و همچنین مجروحان حادثه اخیر، افزود: بلافاصله پس از این حادثه دو اقدام فوری و همزمان صورت گرفت، در نخستین اقدام اعزام مجروحان با بالگرد مستقر در پادگان آبیک به مراکز درمانی انجام شد که با همکاری بیمارستان شهید رجایی قزوین و بیمارستان ارتش از تلفات و جراحات بیشتر جلوگیری بعمل آمد و در اقدام دوم تیم‌هایی متشکل از متخصصان حوزه‌های روان‌پزشکی و بازرسی و همچنین سامانه فرماندهی تشکیل و به علل و چگونگی حادثه پرداخته شد.

رییس بازرسی نیروی زمینی ارتش با اشاره به سوابق سرباز ضارب افزود: ضارب در تاریخ ۱/۱۰/۹۵ به خدمت سربازی اعزام و پس از طی دوره آموزشی در یکی از پادگان‌های آماد و پشتیبانی نیروی زمینی واقع در استان قزوین مشغول به خدمت شده و قبل از حادثه در دو نوبت از مرخصی طولانی ‌مدت راه دور و کوتاه‌ مدت بهره‌مند شده است.

امیر سرتیپ سامانی گفت: همه سربازان در بدو ورود به یگان‌های نظامی از جمله ارتش تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و بعد از احراز سلامت روحی و روانی متناسب با سطح سلامت پزشکی، روحی و روانی در قسمت‌های مختلف به کار گمارده می‌شوند که سرباز یادشده نیز با احراز سلامت روانی در پست نگهبانی بکار گیری شد.

وی افزود: علاوه بر اینکه سرباز مذکور روحیات خوبی داشته ، روابط کاری و خدمتی وی نیز متعادل بوده ،و از طرفی محیط خدمتی وی نیز شرایط عادی داشته است.

رئیس بازرسی نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه سرباز ضارب در حین امر نگهبانی اقدام به تیراندازی کرده، افزود: وی هیچگونه مشکل خدمتی در طول مدت خدمت سربازی با سربازان و فرماندهان تا لحظه وقوع حادثه نداشته اما بررسی‌های اولیه پزشکی و بازرسی‌های دقیق از محل حادثه نشان می‌دهد ضارب احتمالا دچار جنون آنی (سایکوز گذرا) شده و با اسلحه در اختیار در اقدامی ناگهانی به سمت سربازان حاضر در آسایشگاه پاسدارخانه و هم‌خدمتی‌های خود که در حال استراحت بودند تیراندازی و بلافاصله نیز اقدام به خودزنی کرده است.

سرتیپ‌دوم سامانی افزود: با تلاش تیم‌های پزشکی، ضارب در حال حاضر زنده است و ریشه‌های این موضوع و دلایل احتمالی برون‌ سازمانی و اجتماعی این اقدام در دست بررسی است.

وی ادامه داد: برای ما از دست دادن سه سرباز موضوعی بسیار حائز اهمیت بوده و در راستای اجرای دستورات سلسله‌مراتب، بویژه فرمانده نیروی زمینی، ابعاد مختلف این حادثه در دست بررسی دقیق است.

رییس بازرسی نیروی زمینی ارتش افزود: هرگونه اقدام لازم برای بهبود حال مصدومان با حضور فرماندهان ارشد منطقه نظامی قزوین صورت گرفته است.

گفتنی است امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی با حضور در محل وقوع حادثه و همچنین عیادت از مصدومان، ضمن تسلیت به خانواده های سربازان عزیز با بازماندگان حادثه ابراز همدردی کرده و دستور اکید برای پی گیری موضوع تا حصول نتیجه قطعی صادر کرد.

بر اساس آخرین اطلاع واصله، دراین حادثه سه تن از سربازان عزیز نیروی زمینی متأسفانه جان خود را از دست دادند و  ۶ مجروح حادثه نیز در حال مداوا هستند.

منبع: عصرپرس

 

سرباز ضارب دچار جنون آنی شده است

بخوانید:

سرباز وظیفه هم خدمتی های خود را به رگبار بست

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=15782

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *