استفاده از کارت ملی هوشمند در معاملات ملکی از دهه فجر

استفاده از کارت ملی هوشمند در معاملات ملکی از دهه فجر

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال کشور از آغاز استفاده سازمان ثبت‌ اسناد و املاک کشور از کارت ملی هوشمند برای احراز هویت افراد در معاملات ملکی در دهه فجر خبر داد .

سیف‌الله ابوترابی گفت: با بیان اینکه قرار است سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از استفاده از کارت ملی هوشمند رونمایی کند، گفت: مقرر شد در دهه فجر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کارت ملی هوشمند برای احراز هویت استفاده کند، یعنی با کارت ملی هوشمند مشخص شود که فرد حقیقی معاملات ملکی را انجام داده است .
وی در ادامه با اشاره به اینکه کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است، اظهار داشت: مردم انتظار دارند که یک کارت هوشمند داشته باشند به همین دلیل هیأت وزیران طی مصوبه‌ای مقرر کرد که امکان تجمیع کارت‌های هوشمند فراهم شود. در حال حاضر در برخی شعب بانک ملت استفاده از کارت ملی هوشمند به‌جای عابر بانک امکان‌پذیر است و امیدواریم استفاده از این کارت در باقی دستگاه‌های اجرایی هم امکان‌پذیر شود.
به گفت سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال، کمیته تجمیع کارت ‌های هوشمند با ریاست رئیس سازمان ثبت احوال با ابلاغ و امضای وزیر کشور تشکیل شده است. وظیفه این کمیته این است که پیگیر مصوبه هیأت وزیران باشند و در صورت امکان از صدور کارت‌های هوشمند موازی جلوگیری شود، یعنی این کمیته موظف است مراکزی که طبق قانون باید کارت صادر کنند را بررسی کند تا در صورت لزوم قانون اصلاح شود.

منبع: روزنامه اطلاعات

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=19292

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *