ثبت نام طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی از شنبه ۱۶ اردیبهشت

 ثبت نام طرح پرداخت  جریمه غیبت سربازی از شنبه 16 اردیبهشت

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی، گفت: روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه جاری، اولین مرحله ثبت نام طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی در سال ۹۶ آغاز می شود.

مهر: سردار ابراهیم کریمی با اعلام اینکه از سال ۹۴ چندین مرحله ثبت نام برای اجرای طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی اعلام شد، افزود: از روز شنبه- ۱۶ اردیبهشت ماه- افرادی که بر اساس قانون ۹۶، هشت سال به بالا، غیبت در سربازی داشته باشند، می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: براساس قانون این افراد باید تا پایان ۹۶، هشت سال تمام یا بیشتر غیبت داشته باشند در غیر این صورت مشمول قانون سال ۹۶ نخواهند شد.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی، گفت: بعد از ثبت نام از افراد، شرایط و اطلاعات آن ها راستی آزمایی می شود.
وی گفت: نکته ای که در قانون مطرح شده است، هشت سال یا بیش از هشت سال است، با این حال این افراد درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت کنند چرا که قابل رسیدگی است.

سردار کریمی گفت: مشمولان طرح غیبت سربازی که در سال ۹۵ اقدام به ثبت نام کرده اند، تا فردا- پنجشنبه- فرصت دارند، بخشی از مبالغ جریمه را پرداخت کنند تا مشمول قانون سال ۹۶ نشوند در غیر این صورت باید بار دیگر درخواست خود را براساس قانون امسال ثبت کنند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۵، ۱۷۹ هزار ثبت نام کردند که حدود ۱۰۱ هزار نفر از آن ها جریمه های خود را به صورت اقساطی پرداخت کردند و بیش از ۳۵ هزار نفر کل مبالغ جریمه خود را پرداخت و کارت معافیت دریافت کرده اند.

به گفته وی از سال اجرای این طرح یعنی از سال ۹۴ تا کنون ۵۰۰ هزار نفر در طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی ثبت نام کرده اند و ۳۱۰ هزار نفر مبالغ جریمه خود را پرداخت و کارت معافیت دریافت کرده و مابقی به صورت اقساط جرائم خود را پرداخت می کنند.

مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا سامانه پیامک به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از آخرین اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب اطلاع حاصل کنند.

بر اساس بند(ط) تبصره ۱۶ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مجلس شورای اسلامی افرادی که بیش از هشت سال غیبت داشته اند مشمول پرداخت جریمه خدمت سربازی می شوند.

میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی بر اساس مدرک تحصیلی است و افراد دارای مدرک زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۴۰میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان، جریمه می شوند.

همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می شود و مدت غیبت بیش از ۶ ماه، یک سال محسوب می شود.

مشمولان غایب متاهل براساس این قانون از پنج درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از پنج درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

آغاز ثبت نام طرح پرداخت  جریمه غیبت سربازی از شنبه ۱۶ اردیبهشت

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=12869

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *