سردار آزمون سومین گلزن برتر جهان در مقدماتی جام جهانی

سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران با ۸ گل زده سومین گلزن برتر جهان در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شمارمی‌رود.

رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره‌های مختلف تقریباً نیمه بیشتری از مسیر خود را سپری کرده و طی ماه‌های آینده تکلیف بسیاری از تیم‌های صعود کننده مشخص خواهد شد.

طبق اعلام فیفا تا اینجای کار در قاره آفریقا ۶۸ درصد این مسابقات انجام شده است. در قاره آسیا ۹۱ درصد کار پیش رفته و به نسبت مجموع رقابت‌های برگزار شده در مراحل گذشته، ۳ هفته پایانی رقابت‌ها ۹ درصد تعداد رقابت‌های باقی مانده را تشکیل می‌دهد.

در اروپا نیز ۵۲ درصد رقابت‌‌ها برگزار شده است و در آمریکای شمالی ۸۴ درصد مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پیش رفته است.

از سوی دیگر در قاره‌های اقیانوسیه و آمریکای جنوبی نیز طبق اعلام فیفا به ترتیب ۸۳ و ۷۸ درصد رقابت‌ها برگزار شده است که به این ترتیب به جز قاره سبز که تقریبا نیمی از رقابت‌هایش باقی مانده، در سایر قاره‌ها کار این دوره از مسابقات برای روشن شدن تکلیف ۳۰ تیم دیگر باقی مانده برای حضور در جام جهانی (برزیل صعود کرده و روسیه نیز میزبان است) رو به پایان باشد.

نکته قابل توجه اینکه طی برگزاری تمام رقابت‌های مقدماتی جام جهانی در تمامی قاره‌های مختلف تا اینجای کار یک مهاجم ایرانی یعنی سردار آزمون با مجموع ۸ گل زده در دور دوم و سوم مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا در رده سوم جهان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار دارد.

 

سردار آزمون سومین گلزن برتر جهان در مقدماتی جام جهانی

 

به گزارش فارس، در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در تمامی قاره‌ها تا اینجا کار محمد الشهلاوی از عربستان و احمد خلیل از امارات با ۱۵ گل زده در رده نخست قرار دارند و بازیکنان سرشناسی مانند رونالدوی پرتغالی، کارلوس رویز از گواتمالا، تیم کاهیل از استرالیا و ادینسون کاوانی از اروگوئه با ۹ گل در رده دوم جدول گلزنان قرار دارند.

همچنین سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال ایران با ۸ گل زده از این لحاظ در رده سوم قرار دارد. البته بازیکنانی مانند بانگ ژو از چین، لواندوفسکی از لهستان و عمر خربین از سوریه نیز با همین تعداد گل در رده‌بندی جدول گلزنان مشترکاً با آزمون در رده سوم جدول گلزنان هستند.

منبع: فارس

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=12545

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *