افتخار فرزندان به تصمیم پدر ثروتمند

افتخار فرزندان به تصمیم پدر ثروتمند

افتخار فرزندان به تصمیم پدر ثروتمند؛ تصمیم بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت برای بخشش ثروت هنگفت خود به یک بنیاد خیریه بعد از مرگش، با حمایت فرزندان او همراه شده‌است.

تصمیم بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت برای بخشش ثروت هنگفت خود به یک بنیاد خیریه بعد از مرگش، با حمایت فرزندان او همراه شده‌است.
بیل گیتسِ ۶۰ ساله که با دارایی‌هایی به ارزش ۷۰ میلیارد پوند ثروتمندترین فرد جهان است، می‌گوید فرزندانش به تصمیم او برای کمک به فقرا «افتخار» می‌کنند.
گیتس ادامه داد: «این پول صرف کمک به فقرا می‌شود. آنها (فرزندان او) از این موضوع مطلع هستند و به آن افتخار می‌کنند. آنها با ما سفر می‌کنند تا کارهایی را که انجام می‌شود، ببینند.»
ثروتمندترین فرد جهان افزود به جای بخشش سپرده‌های چند میلیارد دلاری به فرزندانش، آنها را با «آموزش فراوان» برای شروع حرفۀ خود آماده می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: «فرزندانم آموزش فراوان خواهند دید و مقداری سرمایه (از او) خواهند گرفت تا هرگز بی‌پول نشوند.»
بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت با اشاره یه اینکه فرزندانش باید شغلی را برای خود در پیش بگیرند، خاطرنشان کرد: «قراردادن ثروت هنگفت در اختیار فرزندان، لطف نیست. این کار تمام فعالیت‌هایی که آنها ممکن است برای خلق مسیر (زندگی) خود انجام دهند، مختل می‌کند.»
بیل گیتس و ملیندا، همسر ۵۲ ساله‌اش، سه فرزند به نام‌های جنیفر، روی و فیبی دارند.
جنیفر ۲۰ ساله در حال حاضر سال دوم تحصیلات خود را در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا سپری می‌کند.
روی ۱۷ ساله و فیبی ۱۴ ساله نیز دانش‌آموز هستند و به همراه والدین‌شان در حومۀ شهر سیاتل امریکا زندگی می‌کنند.
بیل گیتس تنها بخش کوچکی از ثروتش را به فرزندان خود می‌بخشد و مابقی آن به سازمان خیریۀ آنها موسوم به «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» اختصاص می‌یابد.
این بنیاد به پروژه‌های بهداشتی و آموزشی در سراسر جهان کمک مالی می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری آریا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *