این نکات کسب و کار را تابحال کسی به شما نگفته است

این نکات کسب و کار را تابحال کسی به شما نگفته است


بحث های بسیاری پیرامون ترک شغل و تحقق بخشیدن به رویاها و افزایش درآمد با راه اندازی کسب و کار شخصی وجود دارد.در ادامه برخی از این نکات مهم عنوان می شوند.


دی جی فارسی:این روزها به نظر می رسد هر فرد خود را یک “کارآفرین” می داند. بحث های بسیاری پیرامون ترک شغل و تحقق بخشیدن به رویاها و افزایش درآمد با راه اندازی کسب و کار شخصی وجود دارد.

مستقل بودن چیز فوق العاده ای است. اما بسیاری از مسائل وجود دارند که به عنوان یک کارآفرین باید دانست. در ادامه برخی از این نکات مهم عنوان می شوند.

شما برای شروع یک کسب و کار مستقل کافی هستید، اما برای بردن و موفق شدن کافی نیستید

شما باید هر روز و همیشه برای بهتر شدن تلاش کنید. نیازی نیست آنقدر صبر کنید تا همه ی اطلاعات و دانش مورد نیاز را پیش از شروع کسب کنید (شما همیشه نیاز به یادگیری دارید)، اما برای رسیدن به هر جایی باید بیشتر از چیزی که می دانید، بدانید.

شاید مهارت و استعدادی که دارید امروز برای شروع یک کسب و کار کافی باشد، اما برای موفق شدن قطعاً باید بهتر باشید. اگر هرگز مهارت های خود را ارتقاء ندهید، برنده ی مسابقه نمی شوید.

باید خود را در اولویت بگذارید

اگر نتوانید از خود مراقبت کنید، قادر نخواهید بود از دیگری نیز مراقبت کنید. رهبری شامل آموزش، مربیگری، درس دادن و برپا کردن و هر فعالیت دیگری می شود که باید به دیگری ارائه داده شود. اگر نمی توانید خودتان را رهبری کنید، پس دیگری را نیز نمی توانید رهبری کنید.

همچنین وظایف و فعالیت هایی که به شما کمک می کنند که به اهدافتان برسید باید در اولویت کارتان قرار بگیرد. در شروع یک کسب و کار ابتدا کارفرما و کارمندان هستند. پس کسی قرار نیست دستور حرکت را به شما بدهد، شما آن کسی هستید که گاز و ترمز را در زیر پای خود دارید و تصمیم به حرکت یا ایستادن می گیرید.

شما مجبورید اولین مشتری خودتان باشید

اگر شما از محصولات و خدمات خود استفاده نمی کنید، پس چرا دیگری باید استفاده کند؟ بعلاوه، با استفاده کردن محصولات خود می توانید کیفیت آنها را بیازمایید، مورد ارزیابی قرار دهید و دقیقاً بدانید که چه تغییراتی در نسخه ی دوم آنها باید اعمال کنید.

بسیاری از متخصصین حاضر نیستند از راهکارهای خود استفاده کنند. چند طراح وبسایت را می شناسید که خودشان وبسایت خوبی ندارند؟

بهترین آشپز کسی است که پیش از سرو غذا به مشتری، خودش آن را تست کند. اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق شوید، باید محصولات و خدمات خود را استفاده کنید تا دیگران نیز به آن روی بیاورند.

شما باید بزرگترین طرفدار خود باشید

اگر شما طرفدار محصولات خودتان نباشید، چرا دیگری باید باشد؟ در ابتدا، شما بزرگترین طرفدار خود باشید.

شاید تنها باشید، اما بی شک این چیزی است که برای شروع لازم است. کارآفرینانی وجود دارند که از مشاهده ی تیم تبلیغاتی خود بیم دارند. آنها از اینکه “متکبر” خوانده شوند و یا “مبلغ” خودشان باشند خجالت می کشند.

بیشتر از آنچه تصورش را می کردید باید تلاش کنید

موفق شدن (نه تنها در کسب و کار، بلکه در ورزش، زندگی، عشق و غیره) بیشتر از آنچه تصور می کنید وقت، تلاش، خون، عرق و اشک از شما می گیرد.

اگر هنوز کسب و کار خود را شروع نکرده اید، مرحله ی ماه عسل کسب و کار خود را سپری می کنید. ذهن شما احتمالاً به سمت سواحل و سفر به دور جهان و استراحت مطلق می رود. اما در واقعیت، چنین پیش نخواهد رفت. روزهای طولانی، شب های طولانی، هفته های طولاتی و آخر هفته های طولانی را باید برای ساختن رویای خود و زندگی که در آن خوشحال باشید باید صرف کنید.

این کار سخت در عین خستگی، لذت های خود را نیز خواهد داشت.

برای بردن باید از خیلی چیزها بگذرید

افرادی هستند که تمایل به کارآفرینی دارند، اما حاضر نیستند تغییری در برنامه ی روزانه ی خود ایجاد کنند. هر چه که هست، مجبورید برخی از برنامه های خود را لغو کنید و زمان آن را صرف تحقق بخشیدن رویاییتان کنید.

بله، شما همچنان باید برای خانواده و دوستان خود وقت بگذارید، اما باید نگاهی دقیق به اوقاتی بیندازید که بتوانید از آنها برای تمرکز بر روی کسب و کارتان بهره ببرید.

اولین ایده ی شما، احتمالاً اولین دوستتان نخواهد بود

ایده ها مثل دو طرف سکه هستند. اگر برای شروع یک کسب و کار برنامه زیری کرده اید، احتمالاً تصور می کنید ایده ی خوب و بکری دارید. البته نه اینکه اولین ایده ها کارآمد نیستند، اما در واقعیت شاید واقعاً خوب نباشند. این تقریباً برای اکثریت اتفاق افتاده است.

اواین ایده ی شما برای راه اندازی یک وبسایت یا تولید یک محصول معمولاً می تواند با ایده ی بهتری جایگزین شود. هر چه در خلق و تولید با تجربه تر شوید، در می یابید که ایده ی شما قابلیت بهتر و پخته تر شدن را دارد. پس با کشتن اولین ایده ی خود کنار بیایید و اجازه دهید ایده های بهتری جای آن را بگیرد.

محصول شما برای همه نیست و یا به عبارت دیگر همه مشتری شما نیستند

در ابتدا، همه ی کارآفرینان تصور می کنند محصولشان می تواند برای همه کاربرد داشته باشد. اما به یاد داشته باشید “همه” هدف بازار شما نیستند و هر فرد خاص یک مشکل خاص دارد.

به جای اینکه به کسی را متقاعد کنید که شما ارزش توجه او را دارید، به دنبال افرادی باشید که در حال حاضر شما را می شناسند.

باید کسانی را پشت سر بگذارید

گاهی اوقات این دوستان ما هستند که مانع از حرکت رو به جلوی ما می شوند. البته نه همه ی آنها، اما یک دوست واقعی در همه ی مراحل شما را تنها نمی گذارد، ولی بقیه شما را ترک خواهند کرد. اگر نه، این شما هستید که باید ارتباط را قطع و آنها را ترک کنید.

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=4384

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *