راز های زندگی زهره بیگی کارآفرین موفق ایرانی

راز های زندگی زهره بیگی کارآفرین موفق ایرانی

در این مطلب از رسیار مطالبی به نقل از زهره بیگی کارآفرین موفق ایرانی میخوانیم حتما” برایتان مفید خواهد بود

راز های زندگی زهره بیگی کارآفرین موفق ایرانی

فکر میکنم زمانی میتونی در یک کار موفق بشی و سختی ها و موانعش رو با تمام وجود بپذیری که انجام اون کار رو قلبا دوست داشته باشی اینطوری دیگه لحظه به لحظه مسیر کاری برات حکم تفریح رو داره و با آغوش باز به سمت رفع و رجوع چالهاش میری .

من کارمند هستم مدتها بود که به فکر ایجاد یک کسب و کار گروهی بودم  که به واسطه اش بتونم  باعث اشتغال چند نفر بشم . گزینه های مختلفی رو مورد بررسی قراردادم ولی هدفم این بود کاری رو شروع کنم که از انجامش حس خوب بهم دست بده .

فکر میکنم زمانی میتونی در یک کار موفق بشی و سختی ها و موانعش رو با تمام وجود بپذیری که انجام اون کار رو قلبا دوست داشته باشی اینطوری دیگه لحظه به لحظه مسیر کاری برات حکم تفریح رو داره و با آغوش باز به سمت رفع و رجوع چالهاش میری . ”

این ها را زهره بیگی می گوید . کسی که با دست خالی و یک چرخ خیاطی قرضی، روزی تصمیمی بزرگ گرفت . گفت و گو با این کارآفرین موفق و طراح روسری را با هم می خوانیم .

یک روز که مشغول مرتب کردن کمد لباسها و تاکردن روسری ها بودم مارک روسری ای که “maid in turky” بود توجهم رو جلب کرد و به طیف رنگ روسریهام دقت کردم و جرقه ای به ذهنم زد که چرا کاری نکینم که سبک روسری پوشیدنمان  شادتر شود؟! یک پوشش شاد، گل گلی ایرانی و اسلامی .
علاوه بر اینکه واجب است  یک زن مسلمان  پوشش را رعایت کند ولی میتواند از رنگها و طرح هایی استفاده کند که به  او  حس خوب زنده بودن و زندگی کردن بدهد و از تاثیر رنگ بر روان آدمها نمی شود چشم پوشی کرد .
راز های زندگی زهره بیگی کارآفرین موفق ایرانی

شروع کردم به مطالعه و بررسی تولید روسری های گل گلی و شاد که البته بعدش متوجه شدم قبل از من هم کسانی این کار رو انجام دادند و از این مسیر رد شدند ولی خب معتقدم میشه یک مسیر واحد رو به اشکال گوناگون طی کرد و به نتیجه های متفاوت رسید همه چیز به ذهن آدم و نوع نگرشش به هستی بر میگردد و در نهایت کارمان  رو با یک چرخ خیاطی قرضی شروع کردیم  .

برای انتخاب اسم گروهمان زمان زیادی گذاشتیم .  دوست داشتیم نامی باشد که با شنیدنش حس لطافت و وقار دریافت شود .  شایسته پوشش بانوی ایرانی باشد و بعد از بررسی چندین اسم “مهربانو” را انتخاب کردیم.

موقع خرید پارچه ها ، دوخت و … کلی ذوق داشتیم و هر قسمت از این مراحل را  با اشتیاق خیلی زیادی  طی میکردیم و تمام تلاشمان  این بود که به بهترین کیفیت ممکن خدمات را ارائه دهیم .

از آنجایی که فروشمان  به صورت آنلاین هست تنها راهی که باعث زیاد شدن اعتبارمان در نگاه مشتری ها میشد صداقت در معرفی محصول و کیفیت پارچه و دوخت بود ، خدای مهربان را شکر میکنم که تا این لحظه حتی یک مورد پیام مبنی بر نارضایتی از خرید نداشتیم .
چیزی که بیشتر از همه به ما  دلگرمی میدهد وخستگی این کار را از تنمان  درمی آورد  پیامهای پر از محبت و لطف مشتریهای ماست  که بعد  از دریافت سفارش برایمان میفرستند و از صداقت و خوش قولی ما و کیفیت کار تشکر می کنند . در محیطی که چشم چشم را نمی بیند و تمام ارتباطات از طریق یک پنجره دیجیتالی برقرار می شود  جلب رضایت مخاطبها که مشتری های خوبمان  یک موفقیت به حساب می آید.
در این مسیر سختی ها و موانع زیادی را طی کردیم وهمچنان با آن ها  درحال دست و پنجه نرم کردن هستیم یکی از این موارد هزینه خیلی زیاد تبلیغات در شبکه های  مجازی است که پشتوانه مالی زیادی را میطلبد چون در صورتی میتوانید فروش داشته باشید که شناخته شوید  ولی وقتی به هدف مان که باب کردن فرهنگ پوشش شاد و رنگی ایرانی اسلامی هست فکر می کنیم یا وقتی تصور می کنیم مهربانوهای سرزمین مان  روسری های شاد و گل گلی  ساخت دست ایرانی را می پوشند و دنیایشان  رنگی می شود خستگی از تن ما بیرون می رود  و باتلاش بیشتر گام بر می داریم .
دوست داریم این کار را توسعه دهیم  و مهربانو را به نازنین بانوان سرزمین مان بشناسانیم  با این شعار که ” روسری های شاد و گل گلی مهربانو را  سر کنید و بگذارید  دنیایتان رنگی ترشود . چون همزمان با ورود مدرنیته به کشور ما زندگی سرعت بیشتری گرفته و درگیرشدن با تبعات شرایط  کنونی رنگ و لعاب و روح زندگی را تحت الشعاع قرارداده است  و فرهنگ اصیل ایرانی ما را که سرشار از طرح ، نقش و سرزندگی است  زیر پوششی از سرعت و ماشینیسم پنهان کرده است به طوری که استفاده از رنگ از محدوده پوشش ظاهری خارج شده و صرفا به آرایش های چهره و صورت معطوف گردیده که بعضا اغراق آمیز و برگرفته از فرهنگ مدگرای غرب هستند و در نهایت آنچه نتیجه این فعل و انفعالات است ، پوششهای بی روح و به دور از فرهنگ ایرانی بر رخساره های بانوان شهر و کشور ماست .

این چالش مارا به این فکر انداخت که به دنبال روشی باشیم که در حد بضاعت خودمان رنگ و روح و طرح را به پوشش بانوان هموطن مان  بپاشیم تا در لابه لای  خستگی های  روزمره ، زندگی کاری ، حرفه ای و خانوادگی شان  بتونند از شادابی و هنر و لطافت خودشان  طراوت و حس سرزندگی بگیرند .

منبع: شفا آنلاین

راز های زندگی زهره بیگی کارآفرین موفق ایرانی

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=18678

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *