اگر برای درس خواندن امروز و فردا میکنید همین الان کلیک کنید!

پست اختصاصی رسیار-راهکار های برای اینکه دیگر برای درس خواندن امروز و فردا نکنید .

سوال : آیا برای درس خواندن اراده کافی ندارید؟خیلی وقته میخوای شروع به در خواندن کنی ولی هنوز امروز و فردا میکنید؟ آیا نمیدونی مشکل از کجاست و هرچه زودتر میخوای در خواندن رو شروع کنی؟ پس با رسیار همراه باشید امروز برای شما دانش آموزان,دانشجویان و هر شخص سوم دیگری که خیلی وقته داره از زیر درس خواندن فرار میکنه راهکار هایی ارائه میدهم .

هدف رفتاری: بعد از خواندن این مقاله انتظار میرود در شما دانش آموز,دانشجو و دیگر مطالعه کنندگان این مقاله اعتماد به نفس کافی برای درس خواندن ایجاد شود و هرچه زود بر امروز و فردا های بی پایان ,پایان دهید .

خوب دوستان وقتشه بریم سر اصل مطلب و هرچه زودتر مقالمون رو شروع کنیم :

یک- برای خودتون قانون شخصی برپا کنید :راهکار های برای اینکه دیگر برای درس خواندن امروز و فردا نکنید

سعی کنید از همین امروز برای خودتون یک قانون شخصی برای درس خواندن برپا کنید . برای اینکار لازم نیست هزینه زیادی بکنید فقط کافیه یک قلم و کاغذ تهیه کنید برای خودتون قانون گذاری کنید . برای مثال : من بهتون پیشنهاد میکنم یک قانون شخصی اساسی برای نشستن پشت کامیپوتر یا سر زدن به کانال های تلگرامی تهیه کنید , من به شخصه متوجه شدم کسانی که برای درس خواندن امروز و فردا میکنند وقت زیادی رو پشت کامپیوتر و یا با سر زدن به شبکه های اجتماعی از دست میدهند . همچنین پیشنهاد میکنم یه یک قانون شخصی دیگر برای میزان خوابتون تنظیم کنید . مسلما” کسانی که خواب کافی در طول شب دارند , صبحشون را انرژی بیشتر شروع میکنند و بازم مسلما” صبح پر انرژی شروعی پر انرژی برای درس خواند را در پی خواهد داشت .

راستی شما میتونید برای خوتون قانون های شخصی دیگری نیز تنظیم کنید , کافیه اندیشه کنید و با توجه به نیاز شخصیتون شروع کنید به قاون گذاری شخصی .

دو- بفهمید چه چیزی باعث میشود برای درس خوندن امروز و فردا کنید

مهمترین مواردی که باعث میشود برای درس خواندن امروز و فردا کنید  یادداشت کرده و سعی کنید به تدریج آنها را از ببین ببرید .

فیلم سینمایی,سریال مورد علاقه,مهمان های ناخوانده,گردش های بی مورد و مهمتر از همه بی برنامگی . این موراد مهمترین دلیل برای شماست تا از زیر درس خواند در برید .

همچنین تماشای بیش از حد تلویزیون برای سلامت شما نیر مضر خواهد.

سه- برای درس خواندن برنامه ریزی کنید راهکار های برای اینکه دیگر برای درس خواندن امروز و فردا نکنید

باتوجه به اینکه در مطلب قبلی از بی برنامگی به عنوان یکی از مهمترین دلایل برای امروز و فردا کردن اشاره شد متوجه میشویم که با یک برنامه ریزی خوب برای درس خواندن تقریبا” دو راه از راهکار های ارائه شده در در این مقاله را طی میکنید .

یک برنامه ریزی خوب برای درس خواندن باعث میشود مطالعه شما در کمیت قبلی کیفت بیشتری داشته باشد .

همیشه با توجه به موقعیت و وضعیت و احساس خودتون برنامه ریزی کنید تا برنامه تنظیم شده برایتان مفید باشد با این حال پیشنهاد میکنم درس های کاربری مانند ریاضی و فیزیک و … را زودتر از درسها های تئوری مانند ادبیات و تاریخ قرار دهید . زیرا درس های کاربردی انرژی زیادی طلب میکنید و توام با تفکر و حل مسئله است . همچنین سعی کنید در برنامه خود درس های مرتبط و درس های نا مرتبط به هم البته کمی بسته به سلیقه خودتون قرار دهید .

چهار- زود تر شروع کنید راهکار های برای اینکه دیگر برای درس خواندن امروز و فردا نکنید

همه ما تردید نداریم که مهمترین قدم برای عملی کردن هر توصیه و پیشنهادی و هر برنامه ای شروع کردن آن توصیه پیشنهاد و یا برنامه است .

البته به یاد داشته باشید همین مرحله تمام مراحل این مقاله را در بر میگیرد زیرا همه ی مراحل ذکر شده نیز بدون عمل کردن یعنی بدون شروع به عمل کردن فایده ای نخواهد داشت .

برای اینکار سعی کنید فقط و فقط روی برنامه ای که برای خودتون تنظیم کردید تمرکز و با توجه با قانون شخصی خود شروع به درس خواندن کنید درگیر حاشیه ها نشوید و از موراد کم اهمیت و بی مورد دروری کنید.

مرحله آخر- امروز و فردا نکنید !راهکار های برای اینکه دیگر برای درس خواندن امروز و فردا نکنید

درسته حالا وقتشه که از امروز و فردا کردن دست بکشید و باتوجه به مراحل این مقاله شروع به درس خواندن کنید . مطمئن باشید شیرینی لحضه پیروزی و رسیدن به هدف ارزش آن را دارد تا بر بسیاری مواردی که در حال حاضر برای شما فایده ای ندارم چشم بپوشید .

سخن پایانی: 

دانش آموزان دانشجویان و خواننده گرامی در این مقاله پنج راهکار درقالب قانون شخصی,دلایل درس نخواندن,برنامه ریزی,شروع به عمل و امروز و فردا نکردن ارائه شد. سعی کنید به آن ها عمل کرده و با پشتکار و تلاش خودتون ادامه دهید تا به نتیجه عالی برسید  همانطور که شاعر بزرگ جهان حافظ در این بیت اشاره میکند :

دست از طلب ندارم تا کام من برآید     یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید

موفق باشید .

پست اختصاصی رسیار

نویسنده:رسول یارعلی

نظرتون رو در مورد این مقاله با ما در میان بذارید

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=1294

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *