بزرگترین سرقت ارز دیجیتالی جهان در ژاپن

بزرگترین سرقت ارز دیجیتالی جهان در ژاپن

کوین چک، یکی از بزرگترین مراکز تبادل ارز دیجیتالی در ژاپن می‌گوید بیش از ۵۳۴ میلیون دلار از دارایی‌های مجازی خود را پس از هجوم هکرها به شبکه این مرکز از دست داده‌است.

بزرگترین سرقت ارز دیجیتالی جهان در ژاپن

براساس BBC، پس از این سرقت شرکت کوین چک تمامی سرمایه خود را مسدود ساخته و برداشت از تمامی ارزهای رمزنگاری‌شده دیجیتالی به جز بیت کوین را متوقف ساخت. این شرکت که دفتر آن در توکیو، پایتخت ژاپن قرار دارد مدعی شد که هکرها در یک حمله سایبری مبلغ ۵۳۴ میلیون دلار پول مجازی NEM را به سرقت برده‌اند.

سخنگوی این شرکت اعلام کرد ممکن است بازپرداخت سرمایه از دست رفته هرگز امکان‌پذیر نشود. درصورتی که این سرقت به تایید برسد،‌به بزرگترین سرقت ارز دیجیتالی در جهان تبدیل خواهد شد.

در سال ۲۰۱۴ نیز یک سرویس مبادله ارز در توکیو با نام MtGox پس از آنکه مورد سرقت مجازی قرار گرفت با از دست دادن ۴۰۰ میلیون دلار ورشکسته شد.

گفته می‌شود کوین چک های به سرقت رفته درون یک “کیف پول داغ” نگهداری می‌شوند، بخشی از روند داد و ستد ارزهای دیجیتال که به اینترنت متصل است،‌برخلاف کیف پول سرد که پول ها در محلی ایمن و آفلاین ذخیره می‌شوند. از این رو شرکت کوین‌چک می‌گوید آدرسی که پول‌ها به آن فرستاده شده را در اختیار دارد و در تلاش است تا با تمام توان خسارت سرمایه‌گذاران را جبران کند.

ارزش ارزهای به سرقت رفته نزدیک به ۵۸ میلیارد ین است و شرکت همچنان درحال ارزیابی تعداد مشتریان خسارت دیده و تلاش برای یافتن محل آغاز حمله سایبری است.

NEM دهمین ارز رمزنگاری‌شده مهم جهان است که ارزش آن پس از اعلام خبر ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد. شرکت کوین چک در سال ۲۰۱۲ در توکیو تاسیس شد و تا آگوست سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۷۱ کارمند داشت.

منبع: همشهری آنلاین

بزرگترین سرقت ارز دیجیتالی جهان در ژاپن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *