غول ها علیه چاله های هوایی هم دست می شوند

 غول ها علیه چاله های هوایی هم دست می شوند


شرکت «واتسون دویژن» و «گوگو» در یک همکاری مشترک در حال طراحی سیستم نرم‌افزاری آنلاین و ارتباطاتی برای هواپیماهای مسافری هستند که آنها را از چاله های هوایی و وضع ناگهانی آب‌وهوا مطلع می‌کند.


رسیار – به نقل از وال‌استریت ژورنال، شاید کسی به‌طور کامل به‌خاطر نیاورد اما شرکت گوگو همان شرکتی است که تکنولوژی WiFi را برای داخل هواپیماهای مسافری طراحی کرد تا مسافران بتوانند در طول مسیر از اینترنت استفاده کنند.

واتسون دویژن هم یکی از زیر مجموعه‌های غول تکنولوژی آمریکا یعنی IBM است؛ اکنون IBM تصمیم دارد با تلفیق آنچه در پروژه ۲ میلیادر دلاری هواشناسی خود به دست آورده با تکنولوژی ارتباطی گوگو، روشی برای دوری از چاله های هوایی و دست‌اندازها در حین پرواز ابداع کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، سیستمی که این چند شرکت بزرگ در حال طراحی آن هستند به این شکل عمل می‌کند که اگر خلبانی با یک چاله‌ هوایی برخورد کند، می‌تواند محل و زمان آن را به واتسون فرستاده و سپس واتسون با نقشه‌های هواشناسی که در اختیار دارد آن را ثبت کرده و از طریق شبکه ارتباطاتی که گوگو طراحی کرده به هواپیماهای دیگر می‌فرستد و با اعلام یک آژیر هشدار، به خلبان اطلاع می‌دهد که اندکی مسیر خود را تصحیح کند تا با فراز و فرودهای هوایی روبه رو نشود.

اکنون روش ارتباطاتی خلبانان این است که در مواجهه با پدیده‌های هوایی مهم، آن را به برج مراقبت نزدیک خود اطلاع می‌دهند و برج مراقبت در صورتی که اولویت ارتباطی دیگری نداشته باشد ممکن است این پدیده را به خلبان‌های دیگر نیز اطلاع‌رسانی کند. برآورد می‌شود چاله های هوایی سالانه ۱۰۰ میلیون دلار خسارت به شرکت های هواپیمایی مسافری می‌زند که بخش اعزم این هزینه برای پرداخت هزینه‌های درمانی و خسارت به مسافرانی که در این چاله‌ها آسیب می‌بینند می‌شود.

منبع: موج نیوز

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=3827

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *