اولین سریال اینستاگرامی با نام Shield 5 عرضه شد

 اولین سریال اینستاگرامی با نام Shield 5 عرضه شد

اولین سریال اینستاگرامی با نام Shield 5 عرضه شد اینستاگرام که یک سرویس مبتنی بر عکس است قصد دارد بخش ویدیویی خود را گسترش دهد و فعالیت بیشتری در زمینه تولید محتوای ویدیویی داشته باشد. این شبکه اجتماعی به تازگی یک سریال جدید را تولید و به کاربران خود ارایه کرده تا کاربران بتوانند در دستگاه های هوشمند خود از تماشای سریال های اینستاگرامی لذت ببرند. اینستاگرام روز گذشته اعلام کرد که  یک سرمایه گذاری جدید را در دنیای تولید محتوای ویدیویی آغاز کرده است و در همین راستا، از اولین سریال اورجینال خود به نام Shield 5 پرده برداری کرد.

 

Shield 5 توسط Anthony Wilcox، کارگردان فیلم Hello Carter کارگردانی شده است. نویسنده این سریال Adam Dewar است و بازیگرانی همچون Christian Cooke, Elliot Gleave, Wallis Day و Kieran O’Brien در آن نقش آفرینی کرده اند. تهیه کنندگان این سریال Mark Hopkins, Declan Reddington و Julian Bird هستند که Julian Bird به عنوان تهیه کننده ارشد در این سریال فعالیت می کند.
این سریال داستان یک راننده امنیتی به نام John Swift را روایت می کند که در ماجرای سرقت الماس دست داشته و تحت تعقیب قرار گرفته است. موضوع اصلی داستان یک موضوع جدید نیست اما جالب است که ببینیم کارگردان این سریال چطور توانسته داستان را در قالب ویدیوهای ۱۵ ثانیه ای دنبال کند. از آنجا که هر قسمت از این ویدیوها ۱۵ ثانیه ای هستند، در طول هر ماه شاهد آپلود شدن گاه و بیگاه قسمت های مختلف آن خواهیم بود. گفته می شود که این سریال جمعاً از ۲۸ اپیزود تشکیل شده که هر کدام از این اپیزودها حدود ۷ دقیقه هستند. جدای از انتشار قسمت های ۱۵ ثانیه ای این سریال، یک عکس نیز به همراه هر قسمت پست خواهد شد که نقش مهمی در روند داستان دارد. طبق برنامه ریزی های اینستاگرام، اولین اپیزود این مجموعه از روز ۲ فوریه (دیروز) عرضه شده است.
این شیوه جدید نمایش محتوا قرار است به نام “social cinema” یا سینمای اجتماعی خوانده شود. هنوز مشخص نیست که اینستاگرام با چه هدفی تصمیم به سرمایه گذاری و امتحان این راه جدید گرفته است اما با توجه به ماهیت اپلیکیشن اینستاگرام، احتمالاً این شرکت قصد دارد یک شانس جدید به سرویس تصاویر اجتماعی خود بدهد و توانایی های بالقوه آن را برای کسب درآمد امتحان کند. از آنجا که بخش اعظم درآمد اینستاگرام تنها از طریق پذیرفتن سفارش تبلیغات به دست می آید، شاید نوشتن یک سریال بتواند درآمد این سرویس را افزایش دهد. ایده ساخت ویدیوهای داستانی یک ایده کاملاً جدید نیست و اسنپ چت برای اولین بار چنین راهی را آغاز کرده  بود که متاسفانه به خوبی پیش نرفت. اما اگر صادقانه صحبت کنیم، به نظر می رسد که ایده اینستاگرام امیدوار کننده تر است.
با توجه به محدودیت ۱۵ ثانیه ای ویدیوهای اینستاگرام، نمی توان منتظر فیلم نامه های پیچیده در این سری سریال ها بود اما این یک روش جدید است که اینستاگرام تصمیم گرفته آن را توسعه دهد و شانس خودش را در یک عرصه جدید امتحان کند.

منبع:techshot.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *