مجموعه آموزش های ویدیویی به زبان فارسی


فرادرس

به بزرگترین دانشگاه آنلاین کشور با 60 هزار دانشجو بپیوندید

بیش از سه هزار ساعت آموزش‌های ویدئویی به زبان فارسی در فرادرس

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید


🔷 مجموعه فیلم‌های آموزشی رایگان 🔷 فیلم‌های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی
🔷 فیلم‌های آموزشی برنامه‌نویسی 🔷 فیلم‌های آموزشی مهارت‌های کامپیوتری
🔷 فیلم‌های آموزشی فنی مهندسی 🔷 فیلم‌های آموزشی طراحی سایت و وردپرس


یادگیری را شروع کنید ...


پایان تزریق دردناک انسولین با کاشت سلول‌های مهندسی شده

پایان تزریق دردناک انسولین با کاشت سلول‌های مهندسی شده

دانشمندان مؤسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد ثابت کرده‌اند که کاشت سلولهای تولیدکننده انسولین در موش‌ها می‌تواند به طور کامل عملکرد انسولین را برای مدت طولانی بازگرداند.

رسیار-اخبار علمی:پس از این که دانشمندان نشان دادند که می‌توانند دیابت نوع یک را به مدت شش ماه در حیوانات غیرفعال کنند، درمان این بیماری از همیشه به واقعیت نزدیک تر شد. البته این میزان در انسانها چندین سال است.

در سال ۲۰۱۴، محققان دانشگاه هاروارد کشف کردند که چگونه می‌توان مقادیر عظیمی از سلولهای تولید کننده انسولین را ایجاد کرد.

در حال حاضر تیم تحقیقاتی در موسسه فناوری ماساچوست ثابت کرده است که کاشت این سلول‌ها در موش می‌تواند به طور کامل عملکرد انسولین را برای مدت زمان طولانی بازگرداند.

دستیابی به این موفقیت می‌تواند به معنای پایان تزریق انسولین برای مبتلایان به دیابت نوع یک باشد. آنها به جای تزریق روزانه انسولین، هر چند سال یکبار نیاز به تزریق سلول‌های مهندسی شده دارند.

به گفته دانشمندان، آزمایشات انسانی تا چند سال دیگر انجام خواهد شد.

دکتر دانیل آندرسون، استاد زیست شناسی کاربردی در موسسه فناوری ماساچوست اظهار کرد: ما با این نتایج هیجان زده شدیم و شدیدا” در حال کار برای پیشبرد این فناوری هستیم.

این نتایج با استفاده از این فرمولاسیون‌ها، زمینه را برای مطالعات انسانی آینده با هدف دستیابی به درمان جایگزین بلند مدت برای دیابت نوع یک فراهم می‌کند.

وی افزود: اعتقاد ما بر این است که این سلول‌ها دارای نیروی بالقوه برای ارائه مستقل انسولین به بیماران مبتلا به دیابت نوع یک هستند.

این فناوری به بیماران دیابتی با پانکراس جدید اجازه می‌دهد که بدون مصرف دارو، قند خون خود را کنترل کنند.

دیابت نوع یک، یک بیماری خود ایمنی است که باعث می‌شود پانکراس از تولید انسولین (هورمونی است که سطح گلوکز خون را تنظیم می‌کند) جلوگیری کند.

مقدار بالای گلوکز در خون، در درازمدت می‌تواند به طور جدی به اندام‌های بدن آسیب برساند.

سطح قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع یک، باید در طول روز مدام کنترل شود.این کار از طریق نمونه گیری خون از سر انگشت بیمار انجام شده و نمونه گرفته شده در دستگاه مخصوص تست قند خون کنترل می‌شود. پس از آن انسولین از طریق تزریق متعدد روزانه مدیریت می‌شود.

عدم کنترل صحیح دیابت نوع یک می تواند به عوارضی مخرب مانند کوری یا از دست دادن اندام منجر شود.

حدود ۱۰ درصد از تمام دیابت‌ها نوع یک است، اما این بیماری رایج ترین نوع دیابت دوران کودکی است.

هنگامی که کاشت این سلول‌ها در موش‌ها انجام شد، سلول‌ها در پاسخ به سطوح گلوکز خون بلافاصله شروع به تولید انسولین کردند و قادر به نگهداشتن قند خون در میزان سالم و ایمن به مدت ۱۷۴ روز بودند.

آخرین تحقیقات انجام شده توسط تیم دانشگاه هاروارد، موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه ایلینویز، بیمارستان کودکان بوستون و دانشگاه ماساچوست انجام شد.

این پژوهش در مجله Nature Medicine منتشر شده است.

منبع:ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *