صفحه لمسی Surface 3 با لینوکس کار می کند

صفحه لمسی Surface 3 با لینوکس کار می کند


رسیار- لینوکس برای افرادی که قصد نصب لینوکس روی Surface 3 را دارند خبرهای خوبی دارد، چون قرار است در ریلیز جدید، ورژن ۴٫۸، لینوکس کرنل، برای صفحه لمسی پشتیبانی ارائه کند.


لینوکس برای افرادی که قصد نصب لینوکس روی Surface 3 را دارند خبرهای خوبی دارد، چون قرار است در ریلیز جدید، ورژن ۴٫۸، لینوکس کرنل، برای صفحه لمسی پشتیبانی ارائه کند.

این تغییر به این معناست که کاربرانی که دوست داشتند لینوکس را روی Surface 3 خود امتحان کنند می توانند اینکار را انجام دهند و همچنان بدون هیچ نگرانی از صفحه لمسی خود استفاده کنند— حداقل فعلا که در تئوری اینطور است.

دیمیتری تورخوف، یک مهندس نرم افزار در تیم کروم OS در گوگل، خبر از وجود چند درایو جدید هم داده که در کِرنل جای می گیرند و از آن جمله می توان به “یک درایو برای کنترل صفحه لمسی در Surface 3” اشاره کرد.

انواع درایورها

قرار است در این ریلیز جدید با درایورهای تازه ای آشنا شویم، هر چند این گزینه ها مخصوص کسانی هستند که از یکی از هیبریدهای مایکروسافت استفاده می کنند.

لینوس توروالدز، سازنده لینوکس، اشاره کرده که “حدود ۶۰ درصد تغییرات مربوط به درایورها هستند (GPU، شبکه، مدیا، صدا، و غیره).

شما هنوز هم می توانید یک Surface 3 (با ۲GB RAM و ۶۴GB حافظه) را با قیمت ۴۹۹ دلار خریداری کنید، هرچند مایکروسافت قصد دارد ساخت این سری را کاهش داده و تا پایان امسال آن را کاملا متوقف کند.

منبع: دی جی فارسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *