سرخط خبرها

عملکرد و عمر باتری آیفون ۱۰ مشخص شد – مقایسه در تصاویر

عملکرد و عمر باتری آیفون 10 مشخص شد - مقایسه در تصاویر

عملکرد و عمر باتری آیفون ۱۰مشخص شد, مدت زمان شارژ شدن آیفون ۱۰ (iPhone X) بیش از ۳ ساعت است

اپل در برخی زمینه ها به خوبی با اعداد بازی می کند و در برخی زمینه ها نیز کلا آن ها را از یاد می برد. باتری زمینه ایست که اپل درباره آن به اعلام حجم باتری یا دیگر مشخصات نمی پردازد. پس از کالبدشکافی آیفون ۱۰ (iPhone X) که به ما نشان داد باتری آیفون تن (iPhone X) دوتایی است حالا می دانیم حجم این باتری برابر ۲۷۱۶ میلی آمپر است یعنی کمی بیشتر از باتری ۲۶۷۵ میلی آمپری آیفون ۸ پلاس و قبلا در ترنجی عمر باتری آیفون ۸ پلاس (iPhone 8 plus) را با هم دیدیم پس انتظار داریم عمر باتری آیفون ۱۰ (iPhone X) نیز همین حوالی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا عمر باتری آیفون ۱۰ (iPhone X) را بررسی کنیم.

عملکرد و عمر باتری آیفون 10 مشخص شد - مقایسه در تصاویر

عمر باتری آیفون ۱۰ (iPhone X)

ابتدا اجازه بدهید از جدول بالا ابهام زدایی کنیم، در ردیف اول عبارت های Battery Capacity Size در حقیقت یک عنوان است که بالای ۳ ستون قرار گرفته و چون در هر خانه ستون اول (به جز آیفون ۱۰) اسم سه دستگاه عنوان شده است، جلوی آن ها به ترتیب حجم باتری هر دستگاه عنوان شده است، مثلا حجم باتری آیفون ۸ پلاس برابر ۲۶۷۵ میلی آمپر است و حجم باتری آیفون ۷ پلاس برابر ۲۹۰۰ میلی آمپر! برای باقی رقبا خودتان می توانید به راحتی بخوانید.

بسیار خوب، حالا که دید مناسبی نسبت به حجم باتری دستگاه های بالا دارید، می توانید عمر باتری هر کدام را در مقایسه با هم و در جدول زیر ببینیم:

عملکرد و عمر باتری آیفون 10 مشخص شد - مقایسه در تصاویر

عمر باتری آیفون ۱۰ (iPhone X)

همانطور که می بینید عمر باتری آیفون ۱۰ (iPhone X) تقریبا شبیه به آیفون ۸ است و از آیفون ۸ پلاس به شکل قابل توجهی کمتر. در مقایسه با رقبای اندرویدی می توان گفت از گلکسی نوت ۸ و اس ۸+ نیز بهتر است اما الجی وی ۳۰ و پیکسل ۲ ایکس ال از آن بهتر عمل کرده اند.
سوال اصلی اینجاست که چرا با حجم باتری کمی کمتر اما عمر باتری آیفون ۸ پلاس تا ۲۵٪ بهتر از آیفون تن (iPhone X) است؟ شاید بتوان دلیل را در سفید بودن بیش از حد رابط کاربری سیستم عامل iOS دانست که برای نمایشگر OLED خوب نیست و یا شاید به دلیل بحث رزلوشن باشد که کمی بیشتر است.

مدت زمان شارژ شدن آیفون ۱۰ (iPhone X) بیش از ۳ ساعت است

اما آیفون ۱۰ (iPhone X) در چه مدتی شارژ می شود؟ حتما می دانید آیفون ها ۲۰۱۷ اپل از شارژ سریع پشتیبانی می کنند اما نمی توانم جلوی خودم را بگیرم و نگویم اپل شرکت طماعی است! با این هزینه رده پرچمدار آیفون ها فکر می کنم حق کاربران آیفون های جدید باشد که یک شارژر سریع را در جعبه خود داشته باشند و نیازی به هزینه اضافی برای تهیه آن نباشد! برای مقایسه عرض می کنم که سامسونگ گلکسی نوت ۴ خود را (دستگاه هم دوره آیفون ۶) با شارژر سریع ۱۵ واتی عرضه کرده است اما آیفون ۱۰ (iPhone X)‌ هزار دلاری یک شارژ ۵ واتی (۵ ولت ۱ آمپر) در جعبه خود دارد!

مدت زمان شارژ شدن آیفون ۱۰ (iPhone X) با شارژر اصلی خود در مقایسه  با رقبا از قرار زیر است:

عملکرد و عمر باتری آیفون 10 مشخص شد - مقایسه در تصاویر

مدت زمان شارژ شدن آیفون ۱۰ (iPhone X)

همانطور که می بینید برای شارژ شدن آیفون ۱۰ (iPhone X) بیش از ۳ ساعت زمان نیاز دارید! یعنی بیش از ۲ برابر گلکسی نوت ۸! بدین صورت است که شما هم مثل ما به فکر خرید شارژر سریع برای آیفون ۱۰ (iPhone X) خود فرو می روید!

نظر شما درباره عملکرد بخش باتری آیفون ۱۰ (iPhone X) چیست؟

منبع: ترنجی

عملکرد و عمر باتری آیفون ۱۰ مشخص شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *