رکوردشکنی «اپل»

تحلیلگران بر این باور هستند که اپل می‌تواند با آیفون۸، به اولین شرکت دنیا با ارزش ۱ تریلیون دلار تبدیل شود.

اپل در حال حاضر گران‌ترین شرکت دنیا به حساب می‌آید و این موضوع را هم مدیون موفقیت گوشی‌های آیفون است. در حال حاضر این شرکت ۷۵۲ میلیون دلار ارزش دارد. تحلیلگران بر این باور هستند که اپل می‌تواند به اولین شرکت دنیا با ارزش ۱ تریلیون دلار تبدیل شود. تحلیلگران می‌گویند که این اتفاق با عرضه آیفون ۸ رخ می‌دهد.

به گزارش «انتخاب» به نقل از یاهو نیوز، آیفون ۸ با تغییرات زیادی در مقایسه با مدل‌های قبلی راهی بازار می‌شود. گفته شده این تلفن همراه هوشمند به صفحه نمایش OLED‌ مجهز شده است. همچنین صفحه نمایش، بیشتر فضای روی گوشی را به خودش اختصاص داده و بطورکلی چیزی شبیه به گلکسی اس ۸ را می بینیم.  از دیگر تغییرات این تلفن همراه هوشمند می‌توانیم به تغییر مکان سنسور تشخیص اثر انگشت اشاره کنیم.طبق برخی از اخبار  که معتقداند، این سنسور به پشت گوشی منتقل شده و طبق برخی اخبار دیگر که معتقداند حسگر تشخیص اثر انگشت به پشت صفحه نمایش رفته و کاربران با لمس صفحه نمایش می‌توانند قفل گوشی را بازر کنند.

البته این تغییرات باعث گران‌تر شدن آیفون جدید هم شده است. شایعات می‌گویند که گوشی جدید شرکت اپل با قیمتی نزدیک به ۱۰۰۰ دلار راهی بازار می‌شود. همین اتفاق باعث می‌شود که اپل سود بیشتری هم به دست بیاورد.

در حال حاضر سهام شرکت اپل ارزش کمتری نسبت به سایر شرکت‌های تکنولوژی در دنیا است. به طور مثال سهام این شرکت ۱۶٫۹ دلار است. این در حالیست که ارزش هر سهام شرکت‌هایی مثل گوگل به ۳۱ دلار، آمازون به ۱۸۳ دلار و مایکروسافت به ۳۰ دلار می‌رسد.

حالا پیش بینی می‌شود که ارزش سهام شرکت اپل تا ۱۲ ماه آینده به ۲۰۲ دلار برسد و با این حساب ارزش این شرکت به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید.

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=16890

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *