نسل جدید حافظه های سامسونگ با سرعتی شگفت انگیز

نسل جدید حافظه های سامسونگ با سرعتی شگفت انگیز


شرکت سامسونگ به تازگی اقدام به عرضه نخستین نسل حافظه های یو.اف.اس(UFS) کرده است که این حافظه ها دارای سرعتی بسیار بالا هستند و انتظار می‌رود دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات را دچار تحولی چشمگیر نماید.


به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، حافظه‌های دستگاه‌های همراه معمولا برای شرکت‌های سازنده تلفن‌های همراه و سایر دستگاه‌هایی از این‌ دست با عنوان یک چالش مطرح هستند زیرا استفاده از این تجهیزات ممکن است سرعت عملکرد دستگاه را پایین نشان بدهد.

حال شرکت سامسونگ اقدام به عرضه نسل جدیدی از این حافظه‌ها کرده است و آن را یو.اف.اس(Universal flash storage) نامیده است. این کارت‌های حافظه که ابعادی تقریبا برابر با کارت‌های میکرو اس دی دارند در ۴ ظرفیت مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

به‌ این‌ ترتیب خریداران می‌توانند حافظه‌های یو اف اس ۳۲، ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی را با سرعتی بسیار بالا بر روی تلفن‌های همراه هوشمند خود مورد استفاده قرار بدهند.

نسل جدید حافظه های سامسونگ با سرعتی شگفت انگیز

سرعت این کارت‌ها به‌اندازه‌ای بالا است که مدل ۲۵۶ گیگابایتی آنها می‌تواند داده‌ها را با نرخ ۵۳۰ مگابایت بر ثانیه بخواند که این سرعت بهتر از سرعت بهترین مدل‌های کارت‌های میکرو اس دی به‌حساب می‌آید.

منبع:رایورز

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=4299

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *