چاره ای برای تاریخ نحس آیفون

چاره ای برای تاریخ نحس آیفون

اپل روشی را برای آیفون هایی که توسط کاربران به تاریخ ۱۹۷۰ برمی‌گشتند و مسدود می‌شدند، با ارتقای نسخه بتای جدید منتشر کرده است و آخرین نسخه iOS 9.3 با نسخه بتا، راه‌اندازی گوشی‌های هوشمند مسدودشده را با دریافت از طریق آی‌تونز ممکن می‌کند.

رسیار به نقل از گاردین، اپل روشی را برای آیفون هایی که توسط کاربران به تاریخ ۱۹۷۰ برمی‌گشتند و مسدود می‌شدند، با ارتقای نسخه بتای جدید منتشر کرده است و آخرین نسخه iOS 9.3 با نسخه بتا، راه‌اندازی گوشی های هوشمند مسدود شده را با دریافت از طریق آی‌تونز ممکن می‌کند.

این باگ تاریخی وقتی به صورت دستی تاریخ آیفون یا آیپد خود را به یکم ژانویه ۱۹۷۰ تغییر می‌دادید، مانع از راه‌اندازی (boot) دوباره iOSهای ۶۴ بیتی شده و بدین ترتیب اگر گوشی همراه شما خاموش می‌شد، برای همیشه برای راه‌اندازی آن دچار مشکل می‌شدید.

آخرین نسخه منتشرشده، iOS 9.3 beta 4، بخشی از برنامه بتای اپل است و اپل همچنین در این آپدیت، مانع تنظیم تاریخ به قبل از زمان یکم ژانویه ۲۰۰۱ توسط کاربران شده است و علاوه بر این، از اقدامات هکرها در جهت فریب دادن کاربران آیفون با استفاده از گوشی‌های هوشمند با تظاهر به سرور زمان بودن و تغییر عمدی تاریخ به یکم ژانویه ۱۹۷۰ و در نتیجه مسدود شدن جلوگیری می‌کند.

این آپدیت در آینده‌ای نزدیک برای تمامی کاربران آیفون ۴S یا آیپد مینی و مدل‌های جدیدتر فراهم می‌شود و کسانی که گوشی‌های آیفونشان با تغییر تاریخ به ۱۹۷۰ مسدود شده است، می‌توانند به زودی به عضویت سایتی برای آزمایش برنامه‌های بتای اپل درآیند و به آپدیت نرم‌افزار دسترسی پیدا کنند.

منبع:ایسنا

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=2529

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *