ژاپن در حال ساخت بزرگ ترین نیروگاه خورشیدی جهان

ژاپن در حال ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان

رسیار – اخبار تاکنولوژی :بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در ژاپن در حال است .

به نظر می‌رسد که ژاپن در آستانه ثبت رکوردی دیگر در سطح جهانی است و متخصصان این کشور موفق شده‌اند تا بزرگ‌ترین مزرعه برداشت انرژی خورشیدی شناور جهان را طراحی کنند.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری engineering، مسئولان ژاپنی، بزرگ‌ترین مزرعه شناور برداشت انرژی خورشیدی در جهان را طراحی کرده‌اند.

این مزرعه ویژه که در این کشور در حال ساخت است، به‌صورت شناور بر روی آب طراحی شده است و به همین دلیل نیز مهندسی آن به‌شدت برای متخصصان علوم فناوری، جذاب به نظر می‌رسد.

این مزرعه خورشیدی به نحوی طراحی شده است که می‌توان نزدیک به ۱۴ مگاوات برق تولید کند که این میزان انرژی در شرایط دیگر، به‌واسطه سوزاندن حجم زیادی از انرژی فسیلی و تولید نزدیک به ۷.۵ هزار تن گاز دی‌اکسید کربن به دست می‌آید.

شایان‌ذکر است که این طراح در حال حاضر نخستین مراحل اجرای خود را پشت سر می‌گذارد و پیش‌بینی می‌شود که در ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد آغاز بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

این پروژه ازنظر میزان انرژی تولیدی و همچنین میزان مساحت پوشانده شده توسط سلول‌های خورشیدی، به‌عنوان بزرگ‌ترین نمونه در جهان محسوب می‌شود و محل استقرار آن در نزدیکی توکیو و بر روی سد یاماکورا است.

ژاپن در حال ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان

لینک کوتاه این پست: http://www.rasyar.com/?p=1383

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *